Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 53

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  imbir
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
1
Content available remote Właściwości przeciwutleniające imbiru (Zingiber officinale Roscoe)
100%
|
|
tom nr 73
28-33
PL
Właściwości przyprawowe imbiru i jego działanie lecznicze są znane od lat. Istotne wydają się też być jego właściwości przeciwutleniające. Celem pracy była ocena potencjału oksydacyjnego imbiru (Zingiber officinale Roscoe), dostępnego na rynku Trójmiasta, metodą Folina-Ciocalteau oraz określenie jego aktywności przeciwutleniającej z wykorzystaniem DPPH. Dodatkowo oznaczono w badanych próbkach imbiru zawartość kwasu askorbinowego.
EN
Spices properties and medicinal effects of ginger have been known for years. Also important seem to be its antioxidant properties. The aim of this study was to assess the oxidant potential of ginger (Zingiber officinale Roscoe) available on the Tricity market using the Folin-Ciocalteau method and determination of its antioxidant activity using DPPH. Additionally the ascorbic acid content was determined in investigated samples.
PL
Marynowanie to tradycyjna metoda przygotowania surowców spożywczych do dalszej obróbki lub bezpośredniego spożycia, od wieków stosowana w gospodarstwach domowych, a od kilkudziesięciu lat – w gastronomii i przemyśle mięsnym. Główna rola marynowania, polegająca na poprawie kruchości surowców mięsnych oraz ich smaku i zapachu, ewoluuje w kierunku zwiększenia wydajności i jakości mięsa. Popyt na produkty marynowane stale rośnie, co związane jest również z coraz większą potrzebą konsumenta, sprzedawcy oraz przemysłu gastronomicznego na żywność przygotowaną do bezpośredniego, szybkiego spożycia. Dodatkowym atutem marynat jest uniwersalność, atrakcyjna jakość sensoryczna oraz brak religijnych czy kulturowych przeciwwskazań do ich stosowania. Wszystko to przyczynia się do rozwoju procesu marynowania w przemyśle mięsnym, gastronomicznym, a także w gospodarstwach domowych.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.