Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  HR biznes partnera (HRBP)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2021
|
nr nr 5
22-26
XX
Nie ulega wątpliwości, że HR biznes partnerzy powoli, ale coraz wyraźniej stają na pierwszej linii wyzwań, z jakimi muszą sobie radzić współczesne organizacje. A to oznacza zwykle konieczność rozwoju nowych kompetencji, wykorzystania odpowiednich cech. Dlatego w tak dynamicznej rzeczywistości HRBP nie powinni czekać, aż zmiany się wydarzą, lecz z wyprzedzeniem je przewidywać i aktywnie się do nich przygotowywać. (fragment tekstu)
XX
Artykuł koncentruje się na analizie roli HR Business Partnera z perspektywy reglamentacji (ograniczenia) podmiotowości pracowników na podstawie mechanizmu kalkulacji ekonomicznej oraz ideologicznej. Druga z wyróżnionych stanowi zagrożenie dla praktyki HR i ogranicza możliwości tworzenia hybrydowego przedsiębiorstwa na bazie rozwoju kompetencji pracowników. Dla ilustracji formułowanych tez wykorzystano wyniki badań jakościowych oraz ilościowych. Celem artykułu jest wskazanie na niektóre konsekwencje reglamentacji podmiotowości pracowników w polskich przedsiębiorstwach.(abstrakt oryginalny)
EN
The paper focuses on the analysis of the role of HR Business Partner from the perspective of the rationing (restriction) of employees' empowerment based on the economic and ideological calculation. The latter constitutes a threat to HR practice and limits the possibilities of creating a hybrid enterprise that would rely on the development of employee competences. The results of qualitative and quantitative research were used to illustrate the proposed theses. The aim of the article is to highlight some consequences of restricting employees' empowerment in Polish enterprises. (original abstract)
XX
Monitorowanie i sukcesywne podnoszenie efektywności pracowników to jedno z głównych zadań menedżerów i wspierających ich HR biznes partnerów. Nic dziwnego zatem, że wciąż poszukują oni skuteczniejszych metod i narzędzi wspierających realizację tego zadania. Co może im w tym pomóc? (fragment tekstu)
|
|
nr nr 12
18-22
XX
Niewiele koncepcji w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi zrobiło i nadal robi taką karierę, jak model HR biznes partnera. Jego głównym propagatorem od ponad 20 lat pozostaje Dave Urlich. Należało by się spodziewać, że po tylu latach praktycznego wykorzystania tego modelu w organizacjach można już oszacować, czy obserwowane zmiany wnoszą rzeczywiście nową jakość dla biznesu. Jak jest naprawdę? (fragment tekstu)
|
|
nr nr 12
24-27
XX
Większość osób zajmujących się zagadnieniem HR biznes partneringu koncentruje się na roli i zadaniach samego HR biznes partnera. Warto jednak pamiętać, że praktycznie każde partnerstwo to relacja obustronna. Sam HR biznes partner powinien być możliwie jak najlepiej przygotowany do tego układu. "Po drugiej stronie" także musi istnieć pewien stopień gotowości. Inaczej bowiem rola partnera biznesowego może być fasadowa i niewiele znacząca. Jak zatem wygląda przygotowanie firm do wdrożenia i efektywnego wykorzystania tego typu podejścia w polskich organizacjach? (fragment tekstu)
|
|
nr nr 12
28-31
XX
W firmie Warbud zatrudniającej 1000 pracowników model partnerstwa biznesowego jest wdrażany w dziale zajmującym się tzw. miękkim HR. Pracujące w tym zespole osoby podzieliły się "podopiecznymi" zgodnie ze strukturą firmy. W BNP Paribas Lease Group pracuje natomiast około 160 osób, więc to za mało, aby model HR biznes partnera stworzyć i sformalizować. Mimo że w dziale HR nie ma tak nazwanych stanowisk, pracownicy tego zespołu wchodzą w role partnerów biznesu. (fragment tekstu)
|
|
nr nr 8
48-52
XX
HR biznes partner - określenie, które zaczyna brzmieć coraz bardziej znajomo, choć to wciąż nowa i nie zawsze w pełni zdefiniowana funkcja działów odpowiedzialnych w organizacjach za zarządzanie ludźmi. Dlaczego się pojawiła, jakie stawia się przed nią cele oraz w jaki sposób menedżerowie i specjaliści HR radzą sobie z jej pełnieniem? (abstrakt oryginalny)
|
2014
|
nr nr 12
32-35
XX
Realizacja strategii biznesowej, liberalizacja rynku pocztowego oraz trendy w nowoczesnym zarządzaniu spowodowały wiele zmian w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w Poczcie Polskiej. Część zadań HR-owych przejęły centra kompetencji, inne realizują menedżerowie wyposażeni w narzędzia intranetowe. Pojawili się też HR biznes partnerzy wspierający menedżerów. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.