Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 19

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Sterowanie pracą mebla chłodniczego to z pozoru zadanie stosunkowo nieskomplikowane. Przez wiele lat z powodzeniem stosowane były do tego celu termostaty mechaniczne, uzupełniane ewentualnie (szczególnie w przypadku mebli niskotemperaturowych) przekaźnikami czasowymi do realizacji bardziej zaawansowanego cyklu odtajania.
PL
Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy stałe dążenie do zwiększania efektywności energetycznej wszelkich urządzeń w każdej gałęzi przemysłu i w każdym obszarze działalności gospodarczej. Proces obniżania temperatury i utrzymywania jej poniżej temperatury otoczenia wiąże się ze znacznymi nakładami energetycznymi, dlatego też tendencja poszukiwania sposobów zwiększenia efektywności energetycznej dotyczy także urządzeń chłodniczych, zarówno w zakresie sprzętu domowego, komercyjnego, jak i stosowanego w dużych obiektach przemysłowych. W chłodnictwie ciągły postęp widoczny jest w zakresie wprowadzania nowych, ekologicznych czynników chłodniczych, opracowywania nowych konstrukcji sprężarek, nowych typoszeregów mebli chłodniczych, a także kompleksowego podejścia do zagadnienia sterowania pracą pojedynczych urządzeń i całych, rozbudowanych instalacji.
PL
Firma Danfoss wprowadziła na rynek nową serię sterowników EKC przeznaczonych do sterowania pracą mebli i komór chłodniczych. Powinny one zainteresować zarówno firmy instalacyjne wykonujące niewielkie, pojedyncze instalacje chłodnicze komór i mroźni, jak i firmy realizujące duże obiekty, takie jak rozbudowane instalacje supermarketów. Również producenci mebli chłodniczych znajdą wśród tych sterowników wersje najlepiej pasujące do ich wyrobów.
PL
Sterowniki EKC powstały z przeznaczeniem głównie do małych i średnich instalacji chłodniczych. Praktyka wykazała jednak, że oprócz aplikacji, do których zostały przede wszystkim stworzone, dzięki możliwości ich integracji z systemem sterowania ADAP-KOOL@ są one również chętnie stosowane w dużych, centralnych instalacjach chłodniczych zarówno komercyjnych, jak i przemysłowych, gdzie stanowią często uzupełnienie dla sterowników serii AKC. Dzięki wprowadzeniu nowych typów sterowników pojawiają się możliwości coraz szerszego wykorzystywania serii urządzeń EKC do automatyzacji pracy dowolnych układów chłodniczych.
PL
Sterowniki Danfoss serii EKC 102 i 202 oraz AK-CC 210 wkroczyły na rynek jako nowa generacja sterowników, po dobrze znanych EKC 101, 201 i 301 przeznaczonych do mebli i komór chłodniczych. Firma Danfoss, w odpowiedzi na potrzeby klientów wprowadziła szereg unowocześnień, poprawiając fukcjonalność, elastyczność zastosowań oraz niezawodność tych produktów. Przeznaczone są one zarówno dla firm instalacyjnych, wykonujących niewielkie, pojedyncze instalacje chłodnicze komór i mroźni, jak i dla firm realizujących duże obiekty, np. rozbudowane instalacje supermarketów. Również producenci mebli chłodniczych znajdą wśród tych sterowników wersje najlepiej pasujące do ich wyrobów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.