Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Osobowość sprzedawcy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
|
nr nr 6 tom 1
489-499
XX
Artykuł badawczy oparty jest na studium przypadku. Celem artykułu jest określenie wpływu osobowości handlowca na wyniki sprzedaży. Na przykładzie badanego przedsiębiorstwa określono typ osobowości handlowców oraz ich wyniki sprzedażowe. Posiadając te informacje dokonano analizy zależności między typem osobowości handlowca a jego wynikami sprzedaży. Rozpatrując wyniki badań można zauważyć, że w sprzedaży według klasyfikacji Junga, najlepiej sprawdzają się handlowcy o dwóch typach osobowości: sensualno-intelektualnej i intuicyjno-emocjonalnej. Osoby o takim typie osobowości osiągają niemal o 70% większe średnie miesięczne przychody w stosunku do osób o innym typie osobowości (intuicyjno-intelektualnej i sensualno-emocjonalnej). Ocena jakościowa (punktowa) umiejętności sprzedażowych badanych handlowców jest podobna. Handlowców o typie osobowości sensualno-intelektualnej oceniono na 4 punkty (w skali 5-punktowej), zaś o osobowości sensualno-emocjonalnej jedynie na 1 pkt. Chcąc zwiększyć sprzedaż, firmy powinny zwracać większą uwagę na cechy osobowościowe handlowców. (abstrakt oryginalny)
EN
It is a research article based on a case study. The purpose of the article is to determine the impact of the trader's personality on the sales results. The type of traders' personality and their sales results were determined on the example of the examined enterprise. With this information, the relationship between the trader's personality type and their sales results was analysed. Considering the results of the research, it can be noticed that in sales, according to Jung's classification, traders with two types of personality: sensual-intellectual and intuitive-emotional work best. People with this type of personality achieve almost 70% higher average monthly income than people with a different type of personality (intuitive-intellectual and sensual-emotional). The point score of sales skills is similar. Sellers with the type of sensual-intellectual personality were rated 4 points (on the 5-point scale), while the sensual-emotional personality was only 1 point. In order to increase sales, companies should pay more attention to personality traits of sellers. (original abstract)
|
|
nr nr 11
49-51
XX
Wielu handlowców uważa, że to kontakt face-to-face jest prawdziwym wyzwaniem, ale sprzedawanie komuś, kogo się tylko słyszy i to pierwszy raz, jest zadaniem zdecydowanie trudniejszym. Nie wiesz, jak wygląda rozmówca, jakie wysyła komunikaty niewerbalne ani też, w jakich okolicznościach prowadzisz z nim rozmowę. To sprawia, że przez telefon sprzedaje się trudniej. (fragment tekstu)
|
|
nr nr 2
78-81
XX
Różnica pomiędzy optymistą a pesymistą jest bardzo widoczna także w psychologii biznesu. Dotyczy to tak klientów jak i sprzedawców. Często bowiem zdarza się, iż konsument powraca nie do tego sprzedawcy, który miał dla niego lepszą ofertę, ale do tego, który był wobec niego bardziej cierpliwy i uprzejmy. Reakcje emocjonalne obu stron na ewentualne porażki mają bowiem kluczowe znaczenie dla podnoszenia etyki i kultury biznesu. (abstrakt autora)
|
|
nr nr 1
37
XX
Dobrze przeprowadzone projekty ambasadorów marek to tester jakości rozumianej jako satysfakcja z kupowania i używania konkretnych produktów. Jeżeli te produkty powiązane zostaną z codziennym życiem klientów, stanowić będą dla nich afirmację określonego koszyka wartości. Dzięki temu konsument przekaz uzna za autentyczny i będzie go z powodzeniem przyjmował w formie contentu z rozmaitych mediów. (abstrakt autora)
|
2019
|
nr nr 2
19-21
XX
Marki i marketerzy z niesłabnącym zainteresowaniem przyglądają się i analizują kolejne, coraz lepsze Action on Google, które pojawiają się na rynku polskim. Tworzone one są przez liderów innowacji w swoich kategoriach. Warto poświęcić im czas właśnie teraz, aby znaleźć się wśród nich i wykorzystać w pełni potencjał, jaki daje firmom wprowadzona od stycznia 2019 r. technologia Asystenta Google. Postawienie pierwszych kroków przed rozpoczęciem bezpośredniego, technicznego budowania akcji na platformie Action on Google jest bowiem podstawą tego, aby wejście firmy w erę asystentów zakończyło się sukcesem i długoterminowym włączeniem tego elementu do biznesowych planów. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.