Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  chemical laboratory
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2004
|
tom nr 3
36-37
PL
ORLEN Laboratorium Sp. z o.o. jako samodzielna firma powołana została 1 stycznia 2003 roku w wyniku wdzielenia ze struktur PKN ORLEN S.A.
PL
Kierownik laboratorium, w którym używane są różnego rodzaju substancje chemiczne jest odpowiedzialny za przestrzeganie przepisów nakładających na laboratoria obowiązki w zakresie rejestracji prac, w których istnieje konieczność kontaktu z substancjami chemicznymi oraz pracowników je wykonujących. Ponadto spoczywa na nim obowiązek zapewnienia pracownikom laboratorium właściwej ochrony przed zagrożeniami powodowanymi przez substancje chemiczne m.in. poprzez monitorowanie stanu zdrowia pracowników pracujących w ww. środowisku oraz sporządzania przewidzianych przepisami prawa dokumentów.
PL
Odmierzanie objętości należy do najczęściej wykonywanych czynności laboratoryjnych. Jakość tego procesu często decyduje o wiarygodności wyniku badania.
|
2006
|
tom nr 2
46-47
PL
Artykuł powstał jako podsumowanie wyników pracy dyplomowej wykonanej w czerwcu 2005 roku na Studium Podyplomowym w Zakresie Metrologii Chemicznej prowadzonym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, a poświęconej materiałom odniesienia.
|
2009
|
tom nr 2
37-43
PL
W każdej sekundzie wykonywanych jest na świecie wiele milionów pomiarów. Pomiary pozwalają nam korzystać rozumnie z otaczającego nas świata, dbać o swoje bezpieczeństwo i monitorować towarzyszące naszemu życiu zjawiska.
|
2004
|
tom nr 4
12-14
PL
Poważnym problemem w niemal każdym laboratorium chemicznym są pozostałości poreakcyjne, resztki niewykorzystanych i nienadających się do wykorzystania odczynników, zużyte rozpuszczalniki itp. Z reguły, ze względu na oszczędność miejsca, odczynniki takie zlewane są do jednego bądź kilku naczyń przed przekazaniem ich do unieszkodliwienia lub wręcz zlewane po to, aby w wyniku zachodzących reakcji chemicznych powstała mieszanina znacznie mniej niebezpieczna i reaktywna, a więc łatwiejsza do transportu i magazynowania, czy umożliwiająca np. stabilizację i zestalenie odpadów przed ostatecznym składowaniem.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.