Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 44

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Computer market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
XX
Artykuł analizuje obecny stan rynku komputerowego w Polsce w związku z wprowadzeniem do sprzedaży iMaca, największą innowację od czasu wprowadzenia pierwszego Macintosha.
XX
JTT Computer jest obecnie największym w Polsce przedsiębiorstwem komputerowym. O jego rozwoju mówi prezes Tomasz Czechowicz.
Gazeta Bankowa
|
1999
|
nr nr 9
30, 32
XX
Artykuł analizuje rynek informatyczny w Polsce. Podaje tabelaryczne zestawienie najdynamiczniejszych firm komputerowych wg. źródła: badanie Działu Analiz Business Press, firmy zostały podzielone na trzy grupy w zależności od przychodów uzyskanych w 1998 r.
XX
Autorzy skoncentrowali się na oprogramowaniu "open source" (OSS -Open Source Software), tj. oprogramowaniu darmowym oferowanym na polskim rynku przez największe firmy komputerowe. W Polsce rynek oprogramowania użytkowego i systemów operacyjnych jest zmonopolizowany przez jedną firmę - Microsoft. Dlaczego tak się dzieje i jakie jest stanowisko rządu i instytucji pararządowych wobec zaistniałej sytuacji? - na te pytania próbują odpowiedzieć autorzy artykułu. Do artykułu dołączona jest obszerna bibliografia, zawierająca adresy internetowe.
EN
The goal of the following article is to demonstrate lack of consequence and "informatics awareness" among Polish government and paragovernmental institutions, revealing as imposing upon subject companies and private institutions data exchange formats requiring application of specific operating systems and commercial software. The phenomenon becomes extraordinarily threatening in the presence of the potential inclusion of Poland into European Union structures. The authors do not intend to neither attack nor abuse any institutions or companies, the issued examples are meant only to clearly point the actual state. (original abstract)
XX
Autor namawia na kupno monitorów ciekłokrystalicznych, które staniały tak bardzo, że nie ma co myśleć o zakupie modelu z kineskopem. W przeciwieństwie do monitorów z kineskopem, gdzie o rozdzielczości decyduje zastosowane oprogramowanie, w monitorach ciekłokrystalicznych rozdzielczość jest ustawiona fabrycznie. Oznacza to, że wszytskie monitory pokażą taki sam obraz niezależnei od wielkości.
XX
Autor przedstawia osobę Paula Otelliniego oraz jego zadania jako pierwszego prezesa i dyrektora operacyjnego Intel Corporation, który nie ma wykształcenia inżynierskiego.
XX
Artykuł przedstawia firmę Logotec Engineering SA produkującą oprogramowanie komputerowe. Spółka w 1996 roku przekształciła się w spółkę akcyjną, w której właściciel Jerzy Dryndos ma 69 procent udziałów, RFI ma 26 procent zaś 5 procent należy do załogi
XX
Amerykański gigant Intel Corporation zaprezentował nowy, bardzo szybki procesor Pentium II 333 MHz - pierwszy produkowany w zaawansowanej technologii 0,25 mikrometra, umożliwiającej obniżenie kosztów wytwarzania.
XX
Obecnie program Intel Inside jest jednym z największych na świecie przedsięwzięć marketingowych. Do współpracy zaangażowano około 1500 producentów komputerów. Intel Inside stanowi jedną z najbardziej wartościowych marek na świecie. Artykuł podaje dane finansowe Intel Corporation w 1998 r. w mld USD.
XX
Pakiet biurowy to zestaw programów komputerowych służących do edycji tekstu, obliczeń księgowych, obsługi baz danych, w których korzysta się w typowym biurze – sprzedawanych jako jeden zintegrowany produkt. Pakiety biurowe zostały stworzone z myślą o pracy w biurze, ale są także powszechnie stosowane w komputerach domowych i taki standardowy zestaw zawiera zawsze: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i programy do prezentacji. Jako rozwiązania dodatkowe zawierają one również programy do amatorskiego tworzenia stron internetowych, programy do obsługi, łączenia i scalania plików pochodzących z różnych programów, a także elektroniczne kalendarze i organizery. (abstrakt oryginalny)
XX
ComputerLand jest jednym z wiodących w Polsce integratorów systemów informatycznych, którego dotychczasowy profil działalności obejmował dostawy sprzętu komputerowego, oprogramowania, wykonawstwo lokalnych sieci wraz z serwisem. Obecnie ComputerLand zbudował grupę kapitałową podzieloną na działy zajmujące się m.in. oprogramowaniem przemysłowym, bankowo-finansowym, szkoleniami, itd.
XX
Autor pisze, że z powodu ludzkiej niechęci do zmian wyzwanie, przed jakim stanęła w 2002 roku marka Apple, nie było łatwe. Jej celem było przekonanie użytkowników pecetów, żeby porzucili swoje komputery, z którymi oswajali się przez lata, i zaczęli korzystać z zupełnie im nieznanych Maków. Przekonanie użytkowników konkurencji, żeby zaczęli korzystać z usług lub produktów oferowanych przez firmę, jest jednym z najtrudniejszych zadań, przed jakim staje każda marka. Okazuje się, że bardzo niechętnie dokonujemy zmian, kiedy przyzwyczaimy się już do korzystania z jednej marki lub produktu. Dzieje się tak również wtedy, kiedy ma on wady, których istnienia jesteśmy w pełni świadomi. Siła przyzwyczajenia jest jednak tak wielka, że większość z nas raczej zgodzi się na znane i oswojone już zło, zamiast podjąć ryzyko i spróbować czegoś nowego.
XX
Dwie trzecie polskiego rynku oprogramowania znajduje się w rękach piratów. Kradzież programów przysparza strat potentatom rynku, lecz równocześnie umacnia rynkową pozycję ich produktów.
XX
Największym rynkiem zbytu na artykuły biurowe wśród krajów Unii Europejskiej są Niemcy. Przypada na nie ponad 20 procent całkowitej sprzedaży komputerów w UE oraz 25 procent oprogramowania i usług komputerowych. Tylko na rynku artykułów papierniczych udział Niemiec nie przekracza 20 procent Do potentatów w tej dziedzinie należy też Wielka Brytania, Austria, Włochy oraz Hiszpania.
XX
Przedstawiono rozwój nowych technologii. Producenci plamtopów i przenośnych komputerów dostrzegli potrzeby jakie mają obecnie mobilni pracownicy. Dlatego wyposażają swoje wyroby w różne moduły przydatne do pracy. Firma Casio wbudowała w plamtop czytnik kodów kreskowych, a Intel wyposażył swoje komputery w moduł łączności w technologii bezprzewodowej Wi-Fi.
XX
W artykule przedstawiono analizę opłacalności produkcji większych wafli krzemowych i cieńszych obwodów elektronicznych. Ma to, zdaniem autorów wywołać przewrót na rynku półprzewodników.
XX
W artykule przedstawiono możliwości, jakie stoją przed producentami mikroprocesorów, jeśli zaczną wprowadzać nowe technologie ich produkcji.
XX
W artykule przedstawiono jak nowe przepisy, zgodne z wymogami unijnymi, dotyczące obrotu komputerami wpłyną na rynek komputerowy. Sprzęt ten musi spełniać określone normy w zakresie bezpieczeństwa, czego gwarantem jest znak CE.
XX
Analiza ekonomiczna firmy Computerland Poland SA na tle rynku komputerowego w Polsce opracowana w Zespole Analiz Rynkowych Biura Maklerskiego PBK SA. Materiał zawiera wskaźniki finansowe, zmiany w kapitale akcyjnym przedsiębiorstwa, jego strukturę asortymentową, bilans handlowy itd.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.