Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Agricultural machinery industry
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
XX
Ceny używanych maszyn rolniczych w Niemczech zależą nie tylko od ich wieku, ale także przebiegu (ilości wykonanej pracy) i mocy silnika. W przypadku ciągników ceny za 1 kW mocy wahały się od 600 do 100 euro dla ciągników w wieku 30 lat i więcej. W przypadku kombajnów zbożowych ceny te wynosiły od 900 do 100 euro za 1 kW. (abstrakt oryginalny)
EN
Prices of used farm machinery in Germany depends on age, annual work and engine power. In саse of tractors price per 1 kilowatt varied from 600 to 100 euro for tractors older than 30 years. Combine harvesters prices were from 900 to 100 euro per 1 kW. (original abstract)
XX
Przedstawiono najnowsze dostępne dane dotyczące produkcji, sprzedaży i eksportu na światowym i europejskim rynku ciągników i maszyn rolniczych. (abstrakt oryginalny)
EN
In 2006 the level of sales of tractors and agricultural machinery was about 50 billions euro, in this European market rise to 20,5 billions. It is estimated that sales will rise 2-4% in coming years. The biggest expansion is expected on new markets like China and Russia. (original abstract)
XX
Według prognoz w najbliższych latach popyt na maszyny rolnicze w świecie będzie rósł w tempie przekraczającym 4 procent rocznie. Wpłynie na to przewidywany wzrost zapotrzebowania na płody rolne w skali globalnej oraz większe zainteresowanie międzynarodowego kapitału inwestowaniem w ten sektor przemysłu maszynowego, zwłaszcza w krajach rozwijających się.
XX
Firma Same Deutz-Fahr Polska jest przykładem, że nawet inwestycja w branżę ciągników i maszyn rolniczych, w której od dłuższego czasu panuje dekoniunktura, może stać się opłacalna. W artykule przedstawiono sylwetkę tej firmy i jej wskaźniki finansowe.
XX
W niniejszym opracowaniu przedstawiona została analiza znaczenia jakości eksploatacyjnej maszyn i urządzeń, która jest jeszcze często w wielu przypadkach przez ich producentów nie w pełni doceniana z punktu widzenia przyszłych użytkowników (np. rolników). Analiza ta dowodzi, że szczególnie ważne jest umiejętne sformułowanie wymagań odnośnie projektu - werbalizacja żądań i życzeń.
XX
Maszyny rolnicze w Kazachstanie, Rosji i na Ukrainie są zużyte w około 80 procent Braki w mechanizacji rolnictwa są przyczyną ogromnych strat ponoszonych w tych krajach. Jednocześnie popyt na nowe maszyny jest nikły, gdyż z braku pieniędzy nie wykształcił się rynek na nie. Państwowe programy wspierania inwestycji w rolnictwie na razie nie przynoszą rezultatów.
XX
Wykorzystując metodę ekspercko-matematyczną można z dużym prawdopodobieństwem określić hierarchię ważności czynników mających wpływ na wielkość sprzedaży ciągników rolniczych w Polsce. Poznanie tej struktury pozwala na dość precyzyjne planowanie sprzedaży tych maszyn w Polsce. Na podstawie wykonanej prognozy można powiedzieć, że do roku 2012 powinniśmy w Polsce obserwować stopniowy wzrost sprzedaży ciągników rolniczych. Ponieważ proces ten zależy od wielu czynników, które w różnym stopniu na niego wpływają, to wielkość sprzedaży ciągników rolniczych będzie zależała od kształtowania się tych czynników. Przy średnio sprzyjającym rozwoju tych czynników, wielkość sprzedaży ciągników rolniczych w Polsce wzrośnie od około 8100 sztuk w roku 2006, do około 13800 sztuk w roku 2012.
EN
The main objective of this publication is to develop an assessment method of the production depth indicator according to the concept of a flexible organization. The authors also engage into discussion and systematization of theoretical achievements which implicitly allows for the adoption of key - from the point of view of the research - assumptions and definitions. In the further part of this paper, the authors made an analysis of the production process of a selected component using the developed evaluation method, and illustrated what impact causes the transfer of the source of acquiring a subassembly from external markets for the purposes of own production.
XX
Obserwowany od roku 1998 kryzys w przemyśle ciągników i maszyn rolniczych pogłębił się jeszcze w połowie 2001 r. Dekoniunktura w tej branży związana jest ze znaczącym spadkiem siły nabywczej gospodarstw rolnych, która ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie się popytu na środki produkcji. Dzięki drastycznym redukcjom zatrudnienia i znacznemu ograniczeniu kosztów, większości producentów udało się jednak odzyskać utraconą rentowność.
XX
Unia Europejska, jako całość, jest również największym w skali globalnej rynkiem zbytu na maszyny rolnicze. Łączna wartość sprzedaży tego sprzętu na jej obszarze wynosi bowiem 18 mld USD, co stanowi również ok. 40 procent wartości rynku światowego tych urządzeń. Wśród krajów unijnych zdecydowanie największy rynek ma Francja. W artykule zawarto także (tabelarycznie) najważniejsze pozycje w polskim eksporcie maszyn i sprzętu rolniczego do UE za rok 2003.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.