Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 67

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
PL
Przedstawiono rolę magazynu w logistycznym łańcuchu dostaw i kryteria podziału magazynów w zależności od funkcji w fabryce i obrocie towarowym, od postaci budowlanej, systemu mechanizacji i wysokości składowania. Przedstawiono definicję logistyki i zastosowanie jej elementów w celu zaspokojenia oczekiwań klienta. Omówiono zasady przebiegu procesu logistycznego w modernizacji gospodarki magazynowej w celu przystosowania do warunków konkurencji rynkowej.
EN
In the paper there is presented the role of magazine in the logistic chain of delivery and the criterion 's of the magazine division depending on its function in the factory and market turnover, on building form, mechanisation system and height of storage. The definition of logistic and use of its elements to satisfy the expectations of clients are presented. There are discussed the principles of logistic process in modernisation of magazine economy to adjust it to conditions of market competition.
PL
W poprzednim numerze "Logistyki" zamieszczona została cz. 1 artykułu - "Warunki uczestnictwa przedsiębiorstw w otwartych sieciach dystrybucyjnych", w której przedstawiono możliwości, jakie otwierają się przed krajowymi przedsiębiorstwami związane z przystapieniem Polski do UE, w zakresie rozszerzenia rynków zbytu dla produkowanych przez nich wyrobów, a także szerszego wykorzystania dostępu do surowców, materiałów i wyrobów producentów zachodnich. Wyszczególniono podstawowe warunki, jakie muszą być spełnione, ażeby krajowe wyroby mogły być wprowadzone do obrotu detalicznego i hurtowego w otwartych sieciach dystrybucyjnych. W drugiej części artykułu przedstawione zostaną warunki i korzyści wynikające z współuczestnictwa w logistycznych łańcuchach dostaw, jako nowoczesnej formy udziału w obrocie towarowym.
PL
W niniejszym artykule autor charakteryzuje rolę magazynu w zintegrowanym łańcuchu logistycznym rozbudowanyc sieci dystrybucyjnych, a także podstawowe standardy technologiczne i informatyczne, jakie powinno spełniać oprogramowanie magazynowych systemów komputerowych, aby magazyny przyczyniały się do efektywnego funkcjonowania zintegrowanego łańcucha dostaw.
PL
Wyroby spożywcze sklasyfikowane wg grup asortymentowych zgodnie z ICS (International Code Standarization), a opisane w Katalogu Polskich Norm 2000, charakteryzują się krótkimi okresami przydatności do spożycia oraz wysokimi wymaganiami w zakresie warunków sanitarnych i zasad higieny przy ich produkcji, jak i magazynowaniu i transporcie.
PL
W pierwszej części artykułu opisane zostały zagrożenia bezpieczeństwa pracy w magazynie, jakie mogą być powodowane przez regały magazynowe. Wskazano na nieprawidłowości natury technicznej w zakresie konstrukcji i wykonawstwa regałów (a w szczególności braku dodatkowych elementów i osprzętu bezpieczeństwa regału), a także nieprawidłowości w zakresie montażu regałów. Ze względu na bardzo istotne znaczenie, jakie te nieprawidłowości mają na bezpieczną eksploatację regałów, w niniejszym artykule zostaną one szczegółowo opisane w odniesieniu do wymagań określonych w obowiązujących przepisach.
15
Content available remote Regały magazynowe - warunki bezpiecznej eksploatacji (1)
100%
16
Content available remote Regały magazynowe - warunki bezpiecznej eksploatacji (2)
100%
17
Content available remote Regały magazynowe - warunki bezpiecznej ekspolatacji (3)
100%
PL
Opisane w drugiej części artykułu ("Gospodarka Materiałówa i Logistyka" nr 3/2003) zagrożenia bezpieczeństwa pracy przy składowaniu w regałach magazynowych wysokich obsługiwanych wózkami podnośnikowymi uniwersalnymi w znacznym stopniu różnią się od zagrożeń bezpieczeństwa przy składowaniu w regałach wysokich obsługiwanych wózkami widłowymi kompletacyjnymi. Zagrożenia wynikające z pracy wózka kompletacyjnego w wąskich korytarzach międzyregałowych oraz pracy operatora wózka wykonującego na dużych wysokościach fizyczne czynności kompletacyjne, a także warunki techniczne i organizacyjne umożliwiające ich ograniczenie lub wyeliminowanie stanowią przedmiot tej części artykułu.
18
Content available remote XII Światowa Konferencja IAPRI
100%
PL
Wychodząc naprzeciw potrzebie zbilansowania światowego dorobku naukowego, technologicznego i ekonomicznego w dziedzinie opakowań, w dniach 18-20 czerwca 2001 r. w Warszawie zorganizowano XII Światową Konferencję IAPRI (Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytutów Badawczych Opakowań), której gospodarzem był Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań (COBRO) - wieloletni, aktywnie działający członwk IAPRI. W artykule omówiono przebieg konferencji
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.