Wzrost cen pasz spowodował znowu kłopoty w branży drobiarskiej. Jeszcze w połowie ubiegłego roku za tonę paszy płacone ok. 830 zł. obecnie producenci pasz żądają 1100 zł. A wygląda na to. że i ta cena nie będzie ostateczna.
Firma PPH GĄSIOR Sp. z o.o. od ponad 18 lat produkuje osłonki poliamidowe dla branży mięsnej. Robi to z dużym powodzeniem, co potwierdza 60% udziału jej wyrobów w rynku krajowym oraz bardzo duży eksport do krajów: Ameryki Południowej, Europy Zachodniej i krajów wschodnich. Eksport ten znacznie przewyższa produkcje na rynek krajowy. Ten niewątpliwy sukces nasuwa pytanie: dlaczego firmie GĄSIOR udaio się, a innym nie?
W opinii kierownictwa ZM DUDA S.A., opartej na badaniach rynku mięsnego, preferencje konsumpcyjne Polaków są nieco odmienne od preferencji innych Europejczyków. Nasza dieta mięsna składa się głównie z mięsa wieprzowego, w mniejszym stopniu - wołowego, drobiu i ryb. Okresowe zmiany w tej strukturze na korzyść mięsa drobiowego miały miejsce jedynie w czasie kryzysu związanego z BSE i pryszczycą. Wg prognoz analityków unijnych, przewidywany jest powolny wzrost spożycia mięsa drobiowego, wieprzowego i wołowego, kosztem wędlin. Przemiany struktur produkcyjnych przemysłu mięsnego będą więc kształtowane z jednej strony przez rozwój krajowego popytu, z drugiej przez procesy dostosowawcze do standardów UE.
Organizatorami targów spożywczych EuroFood 2003 były dwie firmy ściśle związane z branżą rolno-spożywczą: Praska Giełda Spożywcza i Centrum Mięsne Makton. Obie posiadają ogromną wiedzę teoretyczną o funkcjonowaniu rynku, możliwościach przemysłu przetwórczego oraz potrzebach klienta.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.