Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Po uwagach wstępnych omówimy genezę problemu wykorzystania Internetu w nauczaniu przedmiotu Zarządzania miastami na kierunku architektura i urbanistyka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Następnie w kontekście idei, treści i metodyki tego przedmiotu przedstawimy koncepcję zastosowanej metody interaktywnych stron internetowych oraz sformułujemy wnioski w zakresie stosowania Internetu w nauczaniu tego przedmiotu.
EN
At the beginning, we are going to present general remarks. Then, the genesis of internet problem will be presented with relation to teaching of City Management at the Szczecin University of Technology. Ideas, contents and methods of this subject will be also taken into account. In this context, the concept of interactive web sites will be explained and discussed. Finally, we formulate some conclusions.
2
Content available Aktualność idei oraz prac prof. Piotra Zaremby
PL
Uczestnicząc w polemikach nie możemy ograniczać się do przedstawiania i rozważania poglądów widzianych głównie z "ograniczonej żabiej perspektywy". Nie powinniśmy zapominać o rozległej problematyce urbanistyczno-regionalnej obejmującej całokształt teorii, problemów i metod ewoluujących w okresie kilkudziesięciu lat. Żeby lepiej rozumieć i rozwiązywać obecne zadania trzeba wiedzieć i pamiętać o początkach i warunkach formowania się dotychczasowych poglądów. Znajomość historycznych idei może być źródłem inspiracji do kontynuowania wcześniejszych i ciągle potrzebnych działań oraz do podejmowania nowych niezbędnych przedsięwzięć. Dorobek Prof. Piotra Zaremby charakteryzuje się nie tylko ogromną aktualnością, ale i dużą rozległością. Nie jest łatwo przedstawić go w krótkim artykule. Można jednak skoncentrować się na kilku najważniejszych kierunkach bogatej działalności Profesora. Zgodnie z zasadą, o której Prof. Zaremba często nam przypominał. Mówił, że mądrość polega na umiejętności zajmowania się tym, co jest rzeczywiście ważne, a nie tylko tym, co jest istotnie pilne.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.