Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  product identification
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W pogoni za dynamicznie zmieniającym się handlem detalicznym, przez ponad 40 lat zasady dotyczące nadawania globalnych numerów dla jednostek handlowych (GTIN) ulegały większym, bądź mniejszym modyfikacjom. W rezultacie powstał zestaw reguł, które - według opnii niektórych kluczowych uczestników łańcucha dostaw - są zbyt skomplikowane i za bardzo techniczne, co wiąże się z niewłaściwą ich interpretacją i jest sporym wyzwaniem dla wielu firm. Dodatkowo, poprzez chęć sprostania coraz to bardziej wymagającym klientom, którzy oczekują ciągłych zmian i wprowadzania nowych wersji produktów, trudniejsze stało się skuteczne zarządzanie różnymi wariantami produktów (...) Stając naprzeciw tym i innym wyzwaniom zmieniającego się sektora sprzedaży detalicznej, organizacja GS1 uruchomiła projekt, który ma na celu uproszczenie zasad nadawania globalnych numerów jednostek handlowych, a tym samym ograniczenie kosztów związanych ze zmianą numerów GTIN, przy zachowaniu właściwego poziomu identyfikacji produktów w łańcuchu dostaw.
PL
Jednostka handlowa bardzo często podlega różnego typu modyfikacjom, które z punktu widzenia zarówno konsumenta, jak i partnerów handlowych, mogą być znaczące lub nie, a tym samym mogą skutkować koniecznością nadania nowego numeru GTIN, lub pozostawieniem go na produkcie bez zmian. W poświęconym produktowi bieżącym odcinku "GTIN bez tajemnic" poruszamy kwestie związane z zawartością jednostek handlowych. W kolejnym numerze, opisującym modyfikacje produktów, opisane zostaną przypadki związane ze zmianą formy produktu oraz jego funkcjonalności. Dodatkowo omówimy kwestie dotyczące opakowań łączonych oraz mixów produktowych.
PL
Artykuł poświęcony jest marce oraz aspektom związanym z dodawaniem marki produktu, modyfikacjami elementów szaty graficznej lub opakowania, a także przypadkom niewielkich modyfikacji nazwy, bądź opisu produktu w aspekcie zasad nadawania numerów GTIN.
PL
Artykuł poświęcony jest kwestiom nadawania numerów GTIN na identyczne produkty sprzedawane na różnych rynkach (w różnych krajach) oraz na produkty, które różnią się językiem lub grupą języków na opakowaniu.
PL
Automatyczna identyfikacja i gromadzenie danych (ang. Automatic Data Capture - ADC), na przykład w oparciu o kody kreskowe, i elektroniczna wymiana danych (ang. Electronic Data Interchange - EDI) są przykładami coraz powszechniej stosowanych technologii, których wdrożenie pomaga usprawnić zarządzanie logistyką i współpracą r z partnerami w łańcuchu dostaw. Dla wyżej wymienionych celów rekomendowany jest międzynarodowy system GS1 globalnych standardów identyfikacyjnych i komunikacyjnych. Artykuł prezentuje zastosowanie podstawowych standardów GS1 w systemach ADC, z uwzględnieniem i funkcjonalności, jaką pełni towar w określonej formie opakowaniowej w łańcuchu dostaw.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.