Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  consumer's market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wobec dużych możliwości wyboru produktów spożywczych informacja spełnia istotną rolę w procesie podejmowania decyzji zakupu. Zakres informacji, którymi dysponuje konsument, jest bardzo szeroki. Mogą one pochodzić z różnych źródeł, w tym m. in. z informacji zawartych na opakowaniu (etykiecie) produktu.
PL
Zmiany gospodarcze w Polsce znalazły swoje odzwierciedlenie również w sferze pozyskiwania, przetwórstwa i spożycia żywności. Szczególnie duże zmiany nastąpiły w konsumpcji tłuszczów jadalnych. Łączne spożycie tych produktów wzrosło umiarkowanie z 25,8 kg/osobę w 1989 r. do 28,4 kg/osobę w 2000 r., jednak zmiany w strukturze rodzajowej spożycia były bardzo znaczące. W wymienionym okresie ponaddwukrotnie wzrosła konsumpcja tłuszczów i olejów roślinnych, z 8,8 do 17,6 kg/osobę. W polskiej diecie margaryny zastąpiły masło, którego spożycie zmniejszyło się ponaddwukrotnie, z 8,8 do 4,2 kg/osobę.
PL
Głównym celem reklamy jest przekazanie informacji konsumentowi i przekonanie go do produktu, a następnie do jego konsumpcji. Z dotychczasowych badań wynika, że reklama często decyduje o zakupie produktów spożywczych, a w konsekwencji wpływa na sposób odżywiania się i stan zdrowia. Jednocześnie reklama jako nośnik informacji żywieniowej wywołuje wiele kontrowersji. Często stawiane są pytania dotyczące między innymi poprawności przekazywanych treści, emocji zawartych w reklamie, sposobu kreowania nowych zachowań. Dostrzegana jest również możliwość jej zastosowania w tworzeniu prawidłowych zachowań konsumentów, zwłaszcza w przypadku produktów akceptowanych ze względu na zalety dietetyczne i zdrowotne.
PL
Orientacja marketingowa przedsiębiorstwa wyróżnia się od innych metod postępowania na rynku m. in. tym, że przedsiębiorstwa dążą do osiągnięcia zysku poprzez maksymalizację satysfakcji konsumenta. Ta satysfakcja jest tym większa, im pełniej są zaspokojone potrzeby klientów. Tym samym kluczem do powodzenia przedsiębiorstw jest rozpoznanie potrzeb, zwłaszcza tzw. potrzeb otoczkowych segmentu, do którego adresowana jest dana oferta produktów. Potrzeby te związane są ze specyficznymi, często wirtualnymi oczekiwaniami klientów, jakie określone produkty mają spełnić. Wartości te wiążą się przede wszystkim z marką, a do niej - jak wskazują wyniki badań - częściej odwołują się w swoich decyzjach nabywczych młodsi klienci.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.