Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  automatyzacja procesów przemysłowych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Urządzenie do montażu wkładek bezpiecznikowych
PL
Opracowane w PIAP i wdrożone w zakładzie ETI POLAM Sp. z o.o. w Pułtusku uniwersalne urządzenie do montażu końcowego wkładek bezpiecznikowych stanowi przykład skojarzenia złożonych operacji wytwórczych z operacjami kontrolno-pomiarowymi.
2
Content available remote Nowa siedziba lidera automatyki
PL
Na naszym rynku jest obecnych wiele firm zajmujących się automatyzacją procesów przemysłowych, ale do ścisłej czołówki na pewno trzeba zaliczyć SMC. Firma należy do grona liderów wśród producentów pneumatyki przemysłowej. Każdego roku powstaje ok. 100 nowych produktów bazowych firmy opracowywanych w jej zakładach. Do tej pory inżynierowie z SMC opracowali ponad 590 tys. różnych wykonań produktów oraz ok. 9 tys. rodzin wyrobów. Należy podkreślić, że firma systematycznie doskonali swoje produkty i nie szczędzi środków na badania i rozwój myśli technicznej w dziedzinie automatyki przemysłowej. Dzięki temu osiąga ciągły rozwój i udoskonala swoją ofertę za pośrednictwem swoich Centrów Technicznych w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Japonii, gdzie mieści się główne Centrum.
3
Content available remote Czujniki fotoelektryczne firmy BANNER
PL
Już od ponad 25 lat firmy TURCK i BANNER są czołowym prekursorem postępu dla rozmaitych wymagań stawianych w automatyzacji procesów przemysłowych. Wspólne logo umieszczane w licznych publikacjach, katalogach i folderach jest wynikiem doskonałej współpracy w ciągu tych lat. Strategia wspólnego działania ma duże znaczenie dla klientów, gdyż dzięki tak szerokiej kooperacji obie firmy oferują wspólnie najszerszą na rynku paletę produktów.
4
PL
Architektura sieciowego systemu komunikacyjnego jest ściśle związana z wykorzystywanym w danym systemie interfejsem elektrycznym oraz protokołem komunikacyjnym warstwy liniowej (warstwa 2 wg modelu referencyjnego ISO/OSI). Stosowane obecnie sieciowe systemy komunikacyjne typu FIELDBUS wykorzystują kilka rodzajów struktur topologicznych. W technice integracji urządzeń automatyki przemysłowej na poziomie czujników i urządzeń wykonawczych oraz sterowników używane są struktury typu magistralowego (ang. bus) oraz pierścienia (ang. ring). INTERBUS jest systemem o topologii pierścienia, tzn., że wszystkie urządzenia automatyki są aktywnie włączone w zamkniętą pętlę komunikacyjną.
5
PL
W artykule przedstawiono obszary zastosowań systemów komunikacyjnych w zautomatyzowanym wytwarzaniu oraz automatyce przemysłowej. Scharakteryzowano system INTERBUS, w szczegolności jego budowę oraz moduły peryferyjne automatyki. Omówiono także najnowsze osiągnięcia techniczne w systemie INTERBUS takie jak INTERBUS Loop oraz INLINE.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.