Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 43

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  GS1
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
PL
System GS1 stanowi dzisiaj prawdziwie globalny język biznesu. Jest najbardziej znanym i najczęścij używanym standardem w łańcuchach dostaw pod każdą szerokością geograficzną. Rozwiązania GS1 służące identyfikacji produktów, jednostek logistycznych, lokalizacji, aktywów i usług ułatwiają integrację procesów i zarządzanie dystrybucją. System standardów, pierwotnie stworzony przez przedstawicieli handlu detalicznego, obecnie wykorzystywany jest w wielu branżach, np. przemyśle technicznym, wojsku, administracji, transporcie i logistyce czy chociażby w e-commerce.
PL
Wraz z wejściem w życie w lutym 2019 roku tzw. Dyrektywy fałszywkowej, kody GS1 DataMatrix zagościły na stałe w łańcuchu dystrybucyjnym leków. Znaczna część produktów leczniczych wydawanych na receptę oraz wybrane leki bez recepty muszą posiadać kod GS1 DataMatrix, tzw. kod serializacyjny, umożliwiający ich właściwą identyfikację i potwierdzenie autentyczności. Znakowaniu podlegają opakowania detaliczne. Ich weryfikacja odbywa się wieloetapowo, a jej ostatnim etapem jest apteka i moment wydania leku pacjentowi. Jeżeli opakowanie detaliczne posiada już kod GS1 DataMatrix, to w jakim celu znakuje się opakowania pojedyncze?
XX
Jury złożone z ekspertów branżowych przyznało nagrody za ambitne wdrożenia standardów GS1.
PL
Powołana przez GS1 Polska grupa robocza opracowała w 2019 r. nowy model danych, zgodny z potrzebami polskiego rynku. W efekcie poprawiła się jakość danych produktowych, wpływając na zmiany w zakresie obsługi procesów sprzedaży oraz bezpieczeństwa - zarówno dostawców, pośredników, jak i sieci handlowych.
PL
W czasach sprzedaży wielokanałowej, Globalny Model Danych GS1 pomaga przedsiębiorstwom udostępniać spójne informacje o produktach, wpływając jednocześnie na pozytywne doświadczenie klienta.
Logistyka
|
2020
|
nr 6
50--51
PL
Tylko wysokiej jakości dane produktowe mogą zapewnić sprawne zarządzanie bazami danych. eProdukty to wiarygodna baza produktów, stworzona przez Uczestników Systemu GS1, gdzie wszystkie towary identyfikowane są po kodach EAN (numerach GTIN). Zastosowane rozwiązanie zapewnia pewność i jednoznaczność danych ponad 30 milionów produktów znajdujących się na platformie.
PL
18 mld pełnych talerzy - tyle jedzenia ląduje na polskich wysypiskach śmieci każdego roku. 65% żywności trafia do kosza: z tego 40% ze względu na utratę ważności produktów. Z badań Banków Żywności wynika, że zakupy produktów żywnościowych często robione są spontanicznie i na zapas.
PL
Kody kreskowe są dziś niezbędnym narzędziem automatycznej identyfikacji. Spotykamy je w sklepach, magazynach, szpitalach, w transporcie, a nawet w wojsku. Trudno uwierzyć, ale w Polsce funkcjonują już 30 lat. W czerwcu 2020 roku krajowa organizacja GS1 Polska świętuje jubileusz 30-lecia.
PL
Badania i analizy prowadzone przez światową organizację GS1 wskazują na to, że kluczowym elementem wpływającym na opłacalność wymiany handlowej jest prawidłowe przygotowanie danych produktowych.
PL
Grupa Raben wdrożyła standard danych GS1 XML, dzięki któremu zlecenia oraz inne komunikaty magazynowe monitorowane przez firmę mają jednolitą postać. Za sprawą tego rozwiązania Grupa Raben poprawiła zarówno efektywność przepływu informacji, jak również szybkość realizowanych procesów magazynowych. Zastosowanie jednolitego, kanonicznego modelu danych, ułatwia przetwarzanie zleceń magazynowych w systemach WMS Grupy Raben. Umożliwia również przyspieszenie podłączania się nowych klientów i partnerów Grupy.
PL
Logistyka 6/2018 67 standardy identyfikacyjne i komunikacyjne Standardy GS 1 sposobem na efektywniejszą identyfikowalność w łańcuchach dostaw Grzegorz Sokołowski Instytut Logistyki i Magazynowania Firmy, które z punktu widzenia prawa, a także wymogów rynku muszą posiadać systemy identyfikowalności, posiadają je i można stwierdzić, że są to systemy skuteczne. Jednak skuteczność nie jest równoznaczna z efektywnością. Systemy identyfikowalności oparte o takie standardy jakości, jak BRC, IFS czy ISO serii 22000 oczywiście znakomicie spełniają wymogi legislacyjne, jednak czy są wystarczająco efektywne dla przedsiębiorstw?
PL
Jak dowodzą liczne badania prowadzone przez krajowe jednostki GS1 na świecie, kluczowym elementem wpływającym na opłacalność wymiany handlowej jest prawidłowe zestawienie danych produktowych. Są one również nazywane danymi podstawowymi, ponieważ stanowią fundament właściwej identyfikacji wyrobu – zarówno po stronie dostawcy, jak i pośrednika, a nawet konsumenta.
PL
To, w jaki sposób można identyfikować opakowanie zbiorcze o stałej ilości, zależy przede wszystkim od funkcji, jaką ono pełni w łańcuchu dostaw, a także od zakresu informacji, które mają być przedstawione w kodzie kreskowym.
PL
GS1 Polska została partnerem merytorycznym studiów podyplomowych e-commerce, organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP). Celem powołania nowej specjalizacji jest pomoc przedsiębiorstwom w wykształceniu kadr dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce. Polski e-commerce jest wart ponad 40 mld zł. Prognozowane dwucyfrowe tempo rozwoju niezmiennie się utrzymuje. W 2017 roku 54% polskich internautów kupowało online (w porównaniu z 50% w roku 2016)1. To około 15 mln osób. Wraz z e-handlem rozwijają się usługi wspierające takie, jak marketing czy logistyka. Na rynku pracy wciąż pojawiają się nowe oferty dla specjalistów z zakresu e-commerce.
PL
Wiele przypadków i afer związanych z wycofywaniem produktów z rynków ma wiele przyczyn: produkt może być np. niebezpieczny, źle oznakowany i – tym samym – wprowadza konsumenta w błąd, który może mu przynieść poważne konsekwencje zdrowotne. Na wycofywaniu produktów cierpią konsumenci, ale tracą też przedsiębiorcy, a zwłaszcza ich wizerunek i prestiż firmy. Jak sobie radzić z tym wciąż ogromnym problemem? Prawo wymaga od firm posiadania skutecznego systemu identyfikowalności (ang. traceability), dzięki której można szybko zlokalizować np. wadliwe produkty lub wręcz niebezpieczną żywność, kosmetyki, farmaceutyki i inne towary znajdujące się w obrocie handlowym po to, by je szybko wycofać. Z pomocą w osiągnięciu wyższej efektywności systemów identyfikowalności przychodzą standardy GS1, a konkretnie Global Traceability Standard w swojej najnowszej wersji 2 (GTS2).
PL
Etykieta logistyczna powinna być źródłem informacji o zawartości danej palety. Jednak różnica pomiędzy znakowaniem produktów i palet jest z asadnicza. W iększość k odów w detalu to standardowe kody GS1, charakteryzujące się stabilną i niezmienną strukturą, zapewniającą niepowtarzalność numerów. Tego typu globalne oznaczenia mogą być stosowane przez wszystkich uczestników łańcucha dostaw, bez dodatkowych uzgodnień.
PL
W czasach digitalizacji procesów produkcyjnych, analityki biznesowej i cyfrowej rewolucji, do jednych z największych wyzwań, przed którym stoją przedsiębiorstwa reprezentujące branżę przemysłową, należy wymienić ograniczone możliwości w zakresie wymiany informacji oraz ich przetwarzania. Brak interoperacyjności ogranicza transparentność procesów związanych z Traceability, wpływając bezpośrednio na ograniczone możliwości pozyskiwania użytecznych informacji i trudności identyfikacji wykorzystywanych w produkcji surowców lub materiałów. W konsekwencji przekłada się to na nieefektywne i kosztowne procesy awaryjnego wycofania. Dodatkowym wyzwaniem są złożone i współzależne łańcuchy dostaw, występujące przypadki fałszowania produktów oraz presja związana z konkurencją cenową.
PL
Kiedy w 1991 roku Ewald Raben, otwierał pierwszy oddział firmy w Baranowie pod Poznaniem, logistyka w Polsce kojarzyła się nadal głównie z wojskiem, a pomysł powierzania swoich towarów zewnętrznej firmie, wielu wydawał się kuriozalny. Mimo początkowej nieufności urzędników, spółka Raben rosła wraz z dynamicznie rozwijającym się rynkiem. Wkrótce polski biznes stał się większy od holenderskiego i okazał się oknem na całą Europę.
19
Content available Przepływ informacji w procesach transportowych
PL
Przepływ informacji jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa, ponieważ bez odpowiednich danych nie jesteśmy w stanie podejmować kluczowych decyzji odnośnie funkcjonowania firmy. Właściwy przepływ informacji pomaga w sprostaniu oczekiwaniom klienta, natomiast błędne informacje mogą narazić przedsiębiorstwo na straty materialne i wizerunkowe. Wprowadzenie systemów informatycznych klasy ERP oraz systemu GS1 usprawni przepływy informacji wewnątrz przedsiębiorstwa jak i między kontrahentami
EN
Flow of informations is crucial for enterprise . Due to right flow of informations enterprise is able to make A quick decision and realize profit. Enterprise can improve a flow of informations over to implementation the computer system ERP and system GS1.
PL
W części 2 artykułu przedstawiono wybrane grupy błędów, jakie mogą występować na etapie projektowania i wydruku kodów kreskowych. Omawiane w artykule zasady znakowania opakowań zbiorczych odnoszą się również do znakowania opakowań jednostkowych. Co istotne, wyeliminowanie tego typu uchybień jest możliwe jeszcze przed wydrukiem kodów, co może przyczynić się do znacznego ograniczenia strat finansowych. We właściwym wydruku i stosowaniu kodów niezwykle istotna jest ciągła komunikacja między pracownikami odpowiedzialnymi za projektowanie opakowań a pracownikami działu logistyki wykorzystującego naniesione kody. Wymiana doświadczeń między tymi działami pozwoli na wypracowanie optymalnego sposobu znakowania produktów na każdym opakowaniu.
EN
In the 2nd part of article, the author presents the selected groups of errors that may occur during the process of designing and printing the barcodes. Principles discussed in the article are also applied to the labeling of individual packages. It’s very important to eliminate those types of errors before the code printing phase. It may contribute to reduction of financial losses or the consequences of time consuming errors. What is also crucial, proper communication and mutual exchange of experiences between the employees, involved in packaging design process and logistics processes can lead to development of the optimal method of labeling the products on every level of the packaging process.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.