Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2249

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 113 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  wentylacja
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 113 next fast forward last
PL
W prezentowanym artykule przedstawiono urządzenia chłodzące powietrze zewnętrzne, dopływające do instalacji wentylacji komfortowej lub powietrznej.
PL
Artykul prezentuje zalety wentylatora FEN.
PL
Artykuł jest kontynuacją cyklu mającego na celu przedstawienie podstawowych procesów uzadatniania powietrza.
PL
Przedstawiono system wentylacyjny Hoval przeznaczony do wentylacji i ogrzewania hal sportowych.
PL
Artykul prezentuje ogólne zalety stosowania systemu sterowania budynkiem połączonego z nowej generacji systemem wentylacji.
PL
W artykule opisano podstawowe zasady projektowania wentylacji w oparciu o informacje i wymagania zawarte w wytycznych niemieckich VDI 2052:2006 oraz wytycznych brytyjskich stowarzyszenia HVCA (Heating and Ventilating Contractors' Association), a także, dla porównania, zalecenia krajowe z 2002 r.
PL
Publikacja odwołując się do wybranego przykładu projektu wentylacji dla wybranego stadionu piłkarskiego nawiązuje do istotnych aspektów projektowych wymaganych przy montażu instalacji wentylacji mechanicznej.
PL
W publikacji zwrócono uwagę na specyfikę rozwiązań technicznych wentylacji w podziemnych obiektach metra.
PL
Podano klasyfikację filtrów powietrza, metody ich badania oraz sposób przedstawienia wyników badań.
PL
Publikacja przedstawia najważniejsze informacje dotyczące funkcjonalności działania wentylacji higrosterowanej
PL
W artykule opisano podstawowe zagadnienia związane z aplikacją regulatorów VAV w pomieszczeniach laboratoryjnych, ze specjalnym uwzględnieniem założeń, jakie należy przyjmować podczas projektowania tego rodzaju instalacji oraz przedstawiono krótki opis przykładowej stacji regulująco-monitorującej umożliwiającej kontrolę wybranych parametrów pracy instalacji.
PL
W artykule omówiono podstawy budowy silników komutowanych elektronicznie oraz ich sterowania (modulacja PWM, komutacja, określenie położenia wirnika względem uzwojeń faz stojana)
PL
W niniejszym artykule przedstawiona została istota, budowa i zasada działania kurtyn powietrznych. Zwrócono również uwagę na przepisy regulujące konieczność ich montażu, kryteria i istotne parametry doboru omawianych urządzeń w zależności od zastosowania.
PL
Rolą kurtyny powietrznej jest stworzenie bariery ciśnieniowej zdolnej do skutecznego zabezpieczenia chronionego pomieszczenia przed wdzieraniem się powietrza z zewnątrz. Ma to na celu zapobieżenie stratom energii cieplnej wewnątrz tego pomieszczenia. Dobierając kurtynę powietrzną należy wziąć pod uwagę szereg czynników związanych zarówno z architekturą i położeniem budynku, jak i cechami samej kurtyny. W katalogach kurtyn znajdziemy wszystkie ich parametry, jednak różni dostawcy nie są zgodni, który z parametrów odgrywa kluczową rolę dla efektywnego działania kurtyny.
18
Content available remote Monitorowanie drgań w centralach wentylacyjnych
63%
PL
Centrale wentylacyjne (ang. Air Handling Units - AHU) znajdują szerokie zastosowanie w systemach wentylacyjnych, grzewczych oraz klimatyzacyjnych (HVAC) w wielu gałęziach przemysłu. Wymagają ciągłej, nieprzerwanej pracy w celu utrzymania stałej temperatury, wilgotności i przepływu powietrza.
PL
W miejscach o szczególnych wymaganiach takich jak laboratoria, instytuty badawcze, szpitale oraz pomieszczenia sterylne, technologia systemów wentylacyjnych wymaga szczególnych rozwiązań. W takich przypadkach niezawodność i precyzyjna zgodność z wymagającymi specyfikacjami jest kluczowa zarówno dla bezpieczeństwa pracy, ochrony środo- wiska, jak i najwyższych standardów jakości produkcji.
first rewind previous Strona / 113 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.