Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 69

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  system ocieplania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
1
Content available remote Trwałość systemów ociepleniowych
100%
PL
Styropian EPS i fasadową wełnę mineralną jako materiał izolacyjny na szerszą skalę zaczęto wykorzystywać dopiero na początku lat 90. Co prawda już w latach 80. poddawano termomodernizacji wiele budynków wielkopłytowych, jednak głównym problemem ocieplania całości elewacji był brak odpowiednich materiałów i opracowanych systemów mocowania ich do ścian wraz z obróbką otworów okiennych.
PL
W komunikacie przedstawiono metody badań i wymagania stawiane systemom ociepleniowym do ścian. Badania systemów ociepleniowych do ścian wykonuje się według Aprobat Technicznych ITB. Aprobata Techniczna opracowywana jest indywidualnie dla danego rodzaju systemu ociepleniowego i jego producenta. Według Aprobat Technicznych stawiane są jednakowe wymagania dla pewnych parametrów, bez względna rodzaj i producenta oraz różne w zależności od bazy składników systemu ociepleniowego. Ostatnio ukazały się normy: PN-EN 13499:2005, w której określono wymagania i metody badań dotyczące zespolonych systemów ocieplenia (ETICS) ze styropianem oraz PN-EN 13500:2005 ujmującą wymagania i metody badań zespolonych systemów ociepleniowych z wełną mineralną.
3
Content available remote System ociepleń z użyciem lamelowych płyt z wełny mineralnej
100%
4
Content available remote Złożone systemy izolacji cieplnej Atlas
88%
8
Content available remote Trwałość systemu ociepleń wg wymagań norm
75%
10
Content available remote Ocena trwałości ociepleń metodą "lekką"
75%
11
Content available remote System bezspoinowego ocieplania
75%
PL
Metoda bezspoinowego ocieplania ścian zewnętrznych budynku polega na przymocowaniu do ścian systemu warstwowego, składającego się z materiału termoizolacyjnego oraz warstwy zbrojonej i wyprawy tynkarskiej (rys. 1). System jest mocowany do ścian za pomocą zaprawy tynkarskiej i ewentualnie dodatkowo - kołkami rozporowymi.
15
Content available remote Prefabrykowane systemy ocieplenia budynków - wymagania
75%
16
Content available remote W poszukiwaniu wykonawcy ocieplenia
63%
17
Content available remote Prefabrykowane elementy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych
63%
18
Content available remote Deklaracja środowiskowa III typu dla systemu ociepleń ATLAS ETICS
63%
19
63%
PL
W artykule omówiono wybrane awarie dotyczące systemów ocieplania ścian zewnętrznych budynkównierzadko powstałe wskutek niskiej świadomości wykonawców. Podzielono je na awarie bezpośrednio związane z funkcjonalnością ocieplenia oraz awarie natury estetycznej. O ile w literaturze dostępna jest wiedza dotycząca zapobiegania błędom popełnianym przez wykonawców, to nadal trudno jest wyjaśnić wiele przyczyn powstawania mankamentów natury estetycznej, które mogą być pierwszym sygnałem poważniejszych zagrożeń. W pracy wyjaśniono niektóre przyczyny powstawania takich uszkodzeń, jak również podano wskazówki pomocne przy zapobieganiu im.
EN
The article discusses the selected failures in the insulations systems of buildings often caused by low awareness of the performers. Divided into two groups: failures directly related to warming functionality and aesthetic failures. While in the literature there is knowledge in dealingwith the commission of errors by operators in the correct functionalityof insulation, it is still difficult to explain the causes of many aesthetic shortcomings, which may be a sign of serious threats. This paper explains some of the causes of such failures, aswell as some hints to help you prevent them.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.