Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 144

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  rynek budowlany
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
EN
Regulating functions of gevernment adminitration division. Factors influencing on functioning of building industry as a division of economy. Regulation system model. Resources, manners and methods of regulation.
EN
Chances of economic subjects representative organs - participants of builder's market. Functions and assignments of economic autonomy. Perspectives of economic development of Polish building industry in present sections structure of government administration.
EN
Marketable and centralized model of building organization - dissimilarity essence. Building organization model in central system od economy management. Model of functional relationships.
PL
Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Spectis Rynek budowlany w Polsce 2022–2029, po dobrym początku 2022 r. perspektywy dla budownictwa na dalszą część roku rysują się mniej optymistycznie. Do oczekiwanego spowolnienia w sposób pośredni przyczyni się wojna w Ukrainie, która potęguje już wcześniej obserwowane na rynku problemy, takie jak rosnące ceny surowców, materiałów i nośników energii czy niedobór pracowników.
EN
European Union obligatory standards. Discusion of builder's market under angle: qualities of product, builder's process, technique, natural environment, human resources and legal rules.
EN
Consecutive stages of modern building site management, from new cost appraisal method, through preparations and contract conclusion to work start planning. Building processed steering methods.
PL
W artykule przedstawiono analizę wpływu polityki energetycznej prowadzonej w Unii Euro-pejskiej na branżę izolacyjną w odniesieniu do istniejących lub projektowanych dokumentów i aktów prawnych. Opisano przewidywany wpływ zmian w budownictwie i sektorze ciepłowniczym na rynek materiałów termoizolacyjnych. Zamieszczono też próbę analizy wzrostu zapotrzebowania na izolacje termiczne sektora budowlanego w odniesieniu do nowych budynków mieszkalnych wybudowanych w standardzie niskoenergetycznym lub pasywnym.
EN
The article presents an analysis of the influence of the European Union energy policy on the insulating industry with regard to existing or planned documents and legislative acts. It describes the estimated influence of the changes in construction and heat engineering industries on the market of heat insulating materials. It also contains an attempt to analyse the increase of demand for thermal insulation in the construction sector with regard to new residential buildings constructed in accordance with the low-energy or passive standard.
10
Content available remote Produkcja wyrobów budowlanych w lutym 2004 roku
80%
PL
W artykule poddano analizie produkcję wyrobów budowlanych w lutym 2004 roku. Badania stytystyczne przeprowadzono w przedsięiorstwach zatrudniających 50 i więcej osób. W większości grup wyrobów budowlanych produkcja była o kilkadziesiąt procent wyższa niż przed rokiem.
11
Content available remote Rynek budownictwa mieszkaniowego w krajach Europy Środkowej
80%
PL
W artykule przeanalizowano rynek budownictwa mieszkaniowego w krajach Europy Środkowej. W Polsce, Republice Czeskiej, Słowacji, Litwie, na Węgrzech oraz w Niemczech i Austrii, rynek budownictwa mierzony wartością produkcji, wynosił 132 mld euro, z czego nakłady na nowe budynki mieszkalne w pięciu krajach Europu Środkowej stanowiły ok. 65 %, w Niemczech 48%, a w Austrii 43% wartości rynków krajowych.
12
Content available remote Zmiany potencjału budowlanego w Polsce w latach 2000-2003
80%
PL
Z wstępnych ocen Polskiej Agencji Budownictwa wynika, że liczba podmiotów gospodarczych w budownictwie w 2003 r. zmniejszyła się o 8,5% w porównaniu z 2002 r. Kryzys w budownictwie w latach 2001-2003 spowodował również zmniejszenie liczby pracujących i zatrudnionych w polskim budownictwie.
PL
Sprzedaż produkcji budowlano-montażowej zrealizowana w I kwartale br. na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlne o liczbie pracujących powyżej 9 osób była niższa o 4,3 % niż w I kwartale 2003 r. W mniejszym stopniu niż przed rokiem obniżyła się sprzedaż robót o charakterze inwestycyjnym i remontowym.
PL
Rosnąca liczba oferowanych na rynku powierzchni biurowych powoduje konkurencje na rynku najemców. Aby sprostać konkurencji i zdobyć nowych klientów deweloperzy oferują budynki biurowe w coraz wyższym standardzie wykonania. Dotyczy to również branży HVAC obecnej w każdym budynku.
16
Content available remote Posadzki przemysłowe na rynku krajowym
80%
PL
Dziesięciolecie powstania Krajowego Funduszu Mieszkaniowego (KFM) z siedzibą w Banku Gospodarstwa Krajowego zbiega się w czasie z ogłoszeniem przez rząd zapowiedzi wzmożenia działań na rzecz zwiększenia udziału finansów publicznych w budownictwie mieszkaniowym.
18
Content available Sektor budowlany w Polsce – analiza regionalna
80%
PL
Cztery województwa (mazowieckie, śląskie, małopolskie i wielkopolskie) odpowiadają za 48% produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej w 2020 r. w Polsce – wynika z szacunków PMR Market Experts. Z prognoz zawartych w najnowszym raporcie PMR Sektor budowlany w Polsce – analiza regionalna wynika, że ten udział w nadchodzących latach spadnie jedynie nieznacznie, a grupa liderów regionalnych pozostanie bez zmian
PL
Przedsiębiorstwa budowlane napotykają w swojej działalności na różne utrudnienia. Publikowane okresowo dane GUS dotyczące koniunktury w budownictwie [1] oraz dane publikowane przez jednostki badawcze zajmujące się rynkiem budowlanym dają podstawę do stwierdzenia, że lista i znaczenie utrudnień dotyczących przedsiębiorstw budowlanych działających na rynku polskim zmieniają się w czasie. Jeszcze niedawno temu czołowe miejsce na liście barier zajmowała konkurencja innych firm, obecnie pozycję tę zajmują trudności związane z niedoborem pracowników i kosztami pracy. W ramach programu badań dotyczącego kompleksowej analizy rynku budowlanego podjęto próbę ustalenia czy uszeregowanie barier ma związek z właściwościami przedsiębiorstwa. Poniżej zreferowano fragment wstępnych badań dotyczących uszeregowania barier w zależności od wielkości przedsiębiorstw działających na terenie Małopolski. Rozważano, czy przedsiębiorstwa duże, występujące częściej w roli głównych wykonawców inwestycji niż przedsiębiorstwa średnie, podobnie oceniają czynniki utrudniające działalność na rynku budowlanym.
EN
The paper presents the results of research carried out in the construction enterprises operated in Małopolska Region. The research has been based upon the subjective opinions on present and forecasted threats appearing on the market expressed by the representatives of the medium and large construction enterprises. To find some differences in assessment of that threats following factors have been analysed: insufficient demand, weather conditions, shortage of materials and/or lack of equipment (due to non-financial reasons), financing expenses of the activities, difficulties in obtaining credits, competition of other firms, costs of materials, shortage of skilled labour, costs of employment, others.
EN
The whys and the wherefores of a cost and price running in the multiflamily housings built nowadays in Warsaw.
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.