Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Lata help
Autorzy help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 937

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 47 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  higiena pracy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 47 next fast forward last
PL
Z dniem 26 marca 2020 r. wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych z 28 marca 2013 r. Nowe rozporządzenie, wydane przez Ministra Energii 28 sierpnia br., było długo oczekiwane, a prace nad jego przygotowaniem rozpoczęły się już w 2014 roku (uczestniczyli w nich, również przedstawiciele Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Mając na względzie szczególne znaczenie tego aktu prawnego dla organizacji prac przy urządzeniach energetycznych, warto omówić najistotniejsze zmiany w stosunku do wersji, jaką zastępuje.
PL
Praca podczas produkcji wyrobów mięsnych wiąże się z różnymi zagrożeniami występującymi w miejscu pracy. Pracownik korzysta m.in. z maszyn przemysłowych, które powinny być prawidłowo użytkowane.
PL
Trzeci artykuł z cyklu bezpieczeństwa i higieny pracy poświęcony jest warunkom szczegółowym, jakie muszą spełniać maszyny i urządzenia wykorzystywane przy procesach spajania.
6
Content available Czym jest bezpieczeństwo w budownictwie?
80%
PL
Myśląc o bezpieczeństwie w budownictwie, naszym pierwszym skojarzeniem jest zwykle bezpieczna praca na budowach oraz produkty i usługi przyczyniające się do zwiększenia tego bezpieczeństwa. I to skojarzenie jest jak najbardziej słuszne. Bezpieczeństwo i higiena pracy na rynku budowlanym jest jedną z nadrzędnych kwestii. Przestrzeganie stosownych przepisów decyduje o zdrowiu i życiu ludzi zaangażowanych w proces budowlany. A jednak bezpieczeństwo w budownictwie to również coś więcej. O wiele więcej.
PL
Ocena ryzyka zawodowego jest procesem dość skomplikowanym, stanowiącym ważne narzędzie w kształtowaniu kultury bezpieczeństwa i higieny pracy, a także jednym z obowiązków pracodawcy. Dobre zrozumienie celu oceny ryzyka zawodowego oraz zapoznanie z odpowiednimi przepisami daje gwarancję sporządzenia dokumentu, który będzie stanowił nieocenione wsparcie każdego pracodawcy oraz behapowca.
PL
Pomieszczenia higieniczno-sanitarne powinny spełniać szereg wymagań dotyczących rodzaju i wielkości. Ich wyposażenie powinno być utrzymywane w stanie zapewniającym pracownikom bezpieczne i higieniczne korzystanie z nich. W artykule przedstawiamy listę kontrolną dla tego typu wnętrz.
PL
Artykuł zawiera charakterystykę wybranych instalacji sanitarnych występujących w obiektach szpitalnych, które powinno cechowaæ sprawne i niezawodne działanie, a które przy wadliwej pracy w sytuacjach awaryjnych mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów oraz personelu. Przedstawiono także podstawowe zasady, które powinny być przestrzegane przy ich bezpiecznej obsłudze i eksploatacji.
PL
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 1 października 1993 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji, remontach oraz konserwacji sieci kanalizacyjnych, prace w kanałach ściekowych powinny być prowadzone w sposób zapewniający bezpieczeństwo i higienę pracy, przewidziany w projekcie organizacji robót lub w zakładowej instrukcji technologicznej, które sporządza zakład lub wydział eksploatacyjny.
first rewind previous Strona / 47 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.