Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  doświetlenie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Okna dachowe
100%
PL
Obecność okien wbudowanych w połacie dachowe wynika z potrzeby kształtowania przestrzeni pomieszczeń na poddaszu, przede wszystkim rozświetlenia ich wnętrz światłem i zapewienia w nich poczucia przestronności.
2
Content available remote ABC sztuki dekarskiej. Cz. 17. Poddasze z wolim okiem. Cz. II
75%
PL
W poprzednim numerze IZOLACJI [6/2006] omówilismy podstawowe zasady tworzenia okienek dachowych nazywanych wolim okiem. Tą część artykułu zakończyliśmy opisaniem dwóch sposobów ukształtowania płyty czołowej, która w decydujący sposób wpływa na wygląd okienka, a jej proporcje wysokości do podstawy zależą od rodzaju pokrycia.
3
Content available remote ABC sztuki dekarskiej. Cz. 18. Poddasze z wolim okiem. (Cz. III)
75%
PL
W poprzednich artykułach poświęconych okienkom dachowym, nazwanymi wolimi okami, omówione zostały podstawowe zasady dotyczące ich budowania. Dla przypomnienia: poprawne wykonanie wolego oka wymaga: odpowiedniego doboru proporcji wysokości i szerokości podstawy do rodzaju pokrycia; ograniczenia odchylenia grzbietu wolego oka od połaci do maksymalnie 12°. Jednak oprócz tego trzeba jeszcze spełniać kilka innych, istotnych warunków.
4
Content available remote ABC sztukie dekarskiej. Cz. 19. Poddasze z wolim okiem. Cz. IV.
75%
PL
Łupek jest bardzo starym i szlachetnym pokryciem składającym się z płytek kamiennych, przygotowanych w bardzo wielu różnorodnych kształtach. Można je również dowolnie kształtować na budowie za pomocą specjalnego młotka i innych narzędzi (nożyc, gilotyn i wyrzynarek). Dzięki temu wprawny rzemieślnik może tworzyć na dachu różnorakie formy o łagodnych krzywiznach - miękkie kosze, kopuły i wole oka.
5
Content available remote ABC sztuki dekarskiej. Cz. 16. Poddasze z wolim okiem. Cz. I.
75%
PL
Każde poddasze użytkowe wymaga doświetlenia, dlatego w takich dachach wykonuje się różnego rodzaju okna dachowe. Mogą to być lukarny - wystające ponad połać dodatkowe konstrukcje z oddzielnymi ścianami i małymi daszkami (jedno- lub wielopłaszczyznowymi) o pionowych oknach umieszczonych w ściance frontowej, równoległej do okapu; okna połaciowe - specjalnie wytwarzane okna uchylne montowane w konstrukcji więźby dachowej, leżące w płaszczyźnie pokrycia dachowego; wole oka, składające się tylko ze ścianki frontowej (pionowej lub prostopadłej do połaci) i daszka o powierzchni walcowej lub stożkowej, łączącego się płynnie z pokrciem połaci.
7
Content available remote ABC sztuki dekarskiej. Cz. 4. Doświetlenie poddaszy użytkowych
51%
PL
W większości nowo budowanych dziś domów poddasza wykorzystywane są do celów mieszkalnych. Podstawowym problemem tych pomieszczeń jest ich doświetlenie. Do tego celu wykorzystuje się świetliki, lukarny, okna dachowe (połaciowe) i "wole oka". Przeanalizujmy każde z tych rozwiązań.
8
Content available remote Dobór okna dachowego i usytuowanie go w dachu
51%
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.