Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 33

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Organizatorzy targów METAV 2010 w Dueseldorfie (Niemcy) zapewniali podczas październikowej konferencji prasowej w Warszawie, że targi w czasie minionych 30 lat wybiły się na pozycję najważniejszego europejskiego wydarzenia w branży obróbki metali. Metav w latach parzystych oferuje niemieckim i europejskim profesjonalistom bogatą ofertę maszyn, urządzeń i technologii.
PL
Targi używanych maszyn i urządzeń TUM, które odbyły się w dniach od 18 do 20 listopada w Sosnowcu, to pierwsza tego typu wystawa w naszym kraju. - Jesteśmy w tej dziedzinie bezkonkurencyjni - mówią organizatorzy - Targi TUM, to doskonała okazja do spotkania z branżą, zawarcia korzystnych transakcji, nawiązania kontaktów z istotnymi sprzedawcami oraz zdobycia informacji na tematy związane z siłą rynku maszyn używanych.
PL
Przemysł budowy obrabiarek na całym świecie ma za sobą ciężkie miesiące. Miniony boom z rekordowymi wynikami urwał się boleśnie z końcem ubiegłego roku. Kryzys dotknął w równym stopniu Europę, w tym i Niemcy.
PL
W czternastych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL wzięło udział 250 wystawców z 20 krajów, reprezentujących 600 producentów obrabiarek, narzędzi i oprzyrządowania technologicznego z całego świata. Powierzchnia ekspozycji przekroczyła 3500 metrów kwadratowych.
|
2009
|
tom R. 4, nr 7-8
22-22
PL
Pierwsza z serii gigantycznych obrabiarek trafiła do japońskiego odbiorcy. Każda z nich waży ponad 400 ton i jest w stanie obrobić przedmiot z dokładnością do setnych części milimetra.
|
2010
|
tom R. 5, nr 1-2
22-22
PL
Ministerstwo Gospodarki przeanalizuje 28 propozycji lokalizacji elektrowni jądrowych. Zgodnie z zapisami ramowego harmonogramu działań dla energetyki jądrowej, zespół do spraw oceny propozycji lokalizacyjnych wybierze spośród nich 3-5 wstępnych kandydatur. Lista zgłoszeń zawiera propozycje samorządów wojewódzkich oraz lokalizacji rozpatrywanych już w latach 80. Wg planów rządu budowa pierwszej elektrowni jądrowej będzie trwała od 2016 do 2020 roku.
|
2009
|
tom R. 4, nr 7-8
11-11
PL
Posiadając bardzo duży asortyment silnikowych osi liniowych THK oferuje przekonywujące rozwiązania do prawie wszystkich aplikacji. Standardowy program obejmuje cztery różne rodzaje zabudowy, z ośmioma wariantami.
|
2008
|
tom R. 3, nr 3-4
12-13
PL
Adam Drewniany, amerykański przedsiębiorca, wywodzący się z Polski, ma powody, żeby być dumny ze swoich zawodowych osiągnięć. W ciągu kilkunastu lat stworzył nowoczesne przedsiębiorstwo. W należącej do niego firmie stoją wysokiej klasy urządzenia do obróbki metali. Firma dostarcza półprodukty do różnych urządzeń, części do urządzeń solarnych i detale dla przemysłu lotniczego, medycznego, petrochemicznego. Zatrudnia ponad 50 pracowników. Swoją siedzibę ma w słynnej Dolinie Krzemowej.
PL
Kiedy Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Ksztłcenia Praktycznego w Bełchatowie, zobaczył w Niemczech wyposażenie szkoły zawodowej, aż usiadł z wrażenia.
PL
Nie przypuszczał zapewne w latach 70 Józef Jemioła, agent handlowy rzeszowskiego WPHW, że 30 lat później będzie zarządzał centrum dystrybucyjnym o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych.
PL
Osią napędową, niektórych krajowych gospodarek, są małe rodzinne firmy. Jedną z takich jest ta prowadzona przez ojca i syna w miejscowości Wieś Szczercowska w województwie łódzkim. Zarówno Zdzisław Gajda - senior, jak i jego syn Marcin zgodnie twierdzą, że istotną rzeczą w sprawnym działaniu jest zachowanie jak największego dystansu do biurokracji. Z tego powodu różne unijne fundusze, czy dopłaty przechodzą im koło nosa. Jak sami mówią, nie starają się o nie ze względu na mnogość biurokratycznych barier, przez które trzeba przejść, żeby otrzymać dofinansowanie. Czasami ten trud jest zresztą nieopłacalny, bo nie wszystkie wnioski są pozytywnie rozpatrywane. - Nie wolno wdawać się w biurokrację i z daleka omijać pokusę łatwych pożyczek - taką sentencję przekazuje Zdzisław Gajda.
PL
Pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Obróbki Metalu AMB, która odbyła się na nowych terenach targowych, usytuowanych tuż przy lotnisku w Stuttgarcie, przekroczyła wszelkie oczekiwania organizatorów. Podczas pięciu dni trwania targów (9-13 wrzesień 2008) imprezę odwiedziło ponad 80.000 zwiedzających! To 60% więcej niż w poprzedniej edycji targów.
|
2006
|
tom R. 1, nr 2-3
16-16
PL
Zarówno uczniowie technikum jak i szkoły zawodowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zelowie (woj. łódzkie) korzystają z możliwości stwarzanych przez europejską wspólnotę.
|
2009
|
tom nr 2
CD-CD
PL
W artykule przedstawiono próbę analizy alternatywnego rozwiązania w obszarze kształcenia podyplomowego na kierunku logistyka (logistyka wojskowa) organizowanego przez BYDGOSKĄ SZKOŁĘ WYŻSZĄ w BYDGOSZCZY.
EN
The test of analysis of alternative solution in area postgraduate study on military logistics area organized by Bydgoszcz Collage are presented in this article.
PL
Rzadko się zdarza, żeby pracodawca zamknął drzwi zakładu przed swoimi pracownikami. Tak stało się w Fabryce Maszyn Tarnów produkującej obrabiarki do metali. Co prawda sytuacja wydaje się być opanowana, bo pojawił się inwestor, który zaczął sprzątać po poprzednim właścicielu, ale mimo to, osad niesmaku pozostał. Lekcja, jakiej udzieliła w Tarnowie angielska firma, powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich.
|
2012
|
tom R. 7, nr 5-6
11-13
PL
W połowie maja br. w siedzibie Business Centre Club w Warszawie odbyła się debata pt. "Okrągły stół na temat zatorów płatniczych". W debacie udział wzięli: Adam Szejnfeld, poseł na Sejm, były wiceminister gospodarki, prof. Stanisław Gomółka, minister finansów w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC, główny ekonomista BCC, dr Krzysztof Matela, wiceprezes BCC, ekspert rynku windykacji, prezes EGB Investments, mecenas Michał Jaskólski, ekspert prawny BCC, Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy". Debatę prowadził dr Wojciech Warski, przewodniczący konwentu BCC, minister w gospodarczym Gabinecie Cieni BCC.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.