Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W katalogach największych producentów szkła zobaczyć można wiele przykładów zastosowań nowoczesnych wyrobów, wykorzystanych na ogół we współcześnie powstających rozwiązaniach architektonicznych. Dużo rzadziej spotykamy informacje na temat użycia obecnie produkowanego szkła w obiektach zabytkowych. To problematyka trudna, a zarazem fascynująca. Szukanie odpowiedzi na pytania, jak może "stare" współgrać z wyrobem ultranowoczesnym wiąże się nie tylko z kwestiami norm i przepisów, ale dotyka sfery historii, filozofii i sztuki. Na przestrzeni ostatnich lat dostępność szkła w Polsce znacznie się zwiększyła - część wyrobów jest nawet produkowana w naszym kraju. Przyjrzyjmy się zatem kilku przykładom.
|
2011
|
tom nr 10
71-81
PL
W XXI w. wiele miast w demokracjach społecznych dąży do tworzenia przyjaznych mieszkańcom przestrzeni. Stają się one dla nich atrakcyjną propozycją, dostarczającą wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Wieczorem w otaczającej nas przestrzeni można kreować pozytywne nastroje, stosując odpowiednio dobrane oświetlenie, w którym ważną rolę odgrywają iluminacje architektury i przyrody. Jest to zachęta do dłuższego przebywania w tych miejscach, które stają się atrakcyjne i mogą pośrednio przyczyniać się do zwiększenia aktywności fizycznej i społecznej.
|
2012
|
tom nr 6
80-83
PL
Street art to sztuka rozwijająca się w przestrzeni publicznej, a jednym z jej głównych elementów jest graffiti. Mianem tym określa się zbiór twórczości, obejmujący podpisy, napisy, symbole, rysunki i obrazy, które często wyróżnia fakt, iż są umieszczane na murach budowli w sposób bezprawny i nielegalny. Niejednokrotnie także termin "street art" jest używany celowo, aby odróżnić działania artystyczne w przestrzeni publicznej od wandalizmu.
5
Content available remote Wymiana okien w obiektach zabytkowych
75%
|
1999
|
tom nr 7
103-104
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.