Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
|
2004
|
tom nr 9
106-107
PL
Utrzymanie czystości i porządku nie zostało jeszcze zdefiniowane w krajowych przepisach prawnych. Nie zostały także określone standardy utrzymania czystości na terenie miasta i gminy. Według słownika języka polskiego "czysty" to "niezabrudzony, wolny od zanieczyszczeń", natomiast "porządek" to "regularny układ, rozkład, rozstawienie, plan czegoś; należyty ład, stan czegoś; czystość, schludność".
|
2004
|
tom nr 9
112-114
PL
W okresie jesiennym na terenach zadrzewionych opadające liście znacznie utrudniają wykonywanie prac porządkowych. Największe nasilenie opadu liści przypada w Polsce od 15 września do 15 listopada. Duża objętość liści w odniesieniu do całorocznej ilości zanieczyszczeń sprawia, że w tym okresie zaleca się zorganizowanie odbioru opadłych liści od właścicieli nieruchomości oraz podmiotów zajmujących się oczyszczaniem w miejscach o dużej ilości drzew liściastych.
|
2004
|
tom nr 9
104-106
PL
Zanieczyszczenia nawierzchni ulicznej i chodników są źródłem pylenia i zanieczyszczenia powietrza. Oprócz tego zawierają mikroorganizmy chorobotwórcze, łatwo unoszone z cząsteczkami pyłu. Stanowi to zagrożenie dla zdrowia ludzkiego (również alergie) i stąd usuwanie zanieczyszczeń z ulic i chodników ma wpływ na stan sanitarno-higieniczny przestrzeni miejskiej.
|
2004
|
tom nr 9
108-109
PL
Utrzymanie czystości i porządku na terenie miasta i gminy w porze zimowej różni się zakresem prac i złożonością przedsięwzięć w stosunku do pory letniej. W Polsce okres zimowy (okres formowania i występowania pokrywy śnieżnej na przeważającej części kraju) w Polsce przypada od 15 listopada do 31 marca, czyli wynosi 136 dni (z różnymi wahaniami). Pozostały czas dla potrzeb utrzymania czystości i porządku należy traktować jako porę letnią.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.