Pomimo rosnącego zainteresowania technikami instrumentalnymi metody klasyczne nadal odgrywają kluczowe znaczenie przy oznaczaniu różnych form azotu. W artykule przedstawiono zastosowanie wybranych metod, zarówno klasycznych, jak i instrumentalnych, do oznaczania azotu całkowitego, organicznego, azotanów (V), azotanów (III), cyjanków oraz jonu amonowego.
Ze względu na istotny wpływ zanieczyszczeń na własności fizykochemiczne metali wysokiej czystości niezmiernie ważne jest posiadanie metod analitycznych gwarantujących miarodajne oznaczenie ich zawartości poniżej 1 mg/kg.
Stopy na bazie glinu ze względu na swoje właściwości znalazły wiele zastosowań i są używane do wyrobu szerokiej grupy produktów – od części karoserii i silników samochodów, przez poszycia i elementy konstrukcyjne samolotów, po części statków kosmicznych.
W artykule przedstawiono realizację kluczowego etapu oznaczania miedzi z zastosowaniem techniki elektrograwimetrycznej, którym jest przygotowanie próbek stopów.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.