Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono nowej generacji chłodnię marchwi z pośrednim systemem chłodzenia wyposażoną w chłodnicę powietrza o zmiennej wydajności. W miejsce tradycyjnego termostatu włącz/wyłącz (umieszczonego w strudze powietrza wpływającego do chłodnicy powietrza) zainstalowano termostat analogowy (o analogowym sygnale na wyjściu) w strudze powietrza wypływającego z chłodnicy. System sterowania wydajności chłodnicy powietrza oparty jest na trójdrogowym zaworze sterowanym przez wspomniany termostat analogowy. Rozwiązanie to utrzymuje temperaturę czynnika pośredniego na wymaganym poziomie, w zależności od zmiany obciążenia cieplnego chłodnicy powietrza. Pojemność opisanej w artykule chłodni marchwi wynosi około 10 000 ton i przeznaczona jest do długotrwałego przechowywania. Chłodnia spełnia wymagania technologiczne stawiane tego typu nowoczesnym obiektom, takie jak wymagania związane z ograniczeniem ilość użytego czynnika chłodniczego oraz wykorzystanie ciepła kondensacji do odtajania chłodnic powietrza i ogrzewania pomieszczeń socjalnych. Przy budowie instalacji chłodniczej zastosowano rury plastikowe, użyto komputera do sterowania pracą chłodni i nadzoru oraz zastosowano unifikację rozwiązania. W artykule omówiono też korzyści technologiczne wynikające z zastosowania tego rozwiązania oraz jego wpływ na zachowanie jakości przechowywanej marchwi.
PL
W artykule zaprezentowano przegląd kluczowych zagadnień techniki przechowalnictwa warzyw i owoców. Na tym tle przedstawiono zasadnicze wymagania w zakresie pracy urządzeń chłodniczych obsługujących komory przechowalnicze. Wskazano, że zastosowanie układów pośrednich o ciągłej regulacji wydajności jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym. W artykule przedstawiono również uproszczoną analizę czasu pracy urządzenia pracującego w systemie chłodzenia bezpośredniego o klasycznej regulacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.