Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
2
100%
EN
Degradation and oxidation of organic substances in a combustion chamber are carried out by complicated mechanisms that can be significantly influenced by different local burning-up conditions. This paper presents the experimental results of wood waste combustion. These results show that inappropriate combustion conditions in a combustion chamber can be effectively studied using hydrocarbons emissions expressed as total organic carbon, phenol and formaldehyde.
PL
Przedstawiono wyniki badań doświadczalnych spalania odpadów drzewnych. Obróbkę termiczną odpadów prowadzono w ogrzewanej elektrycznie komorze w zakresie temperatur od 500 do 10000C. Badano emisję fenolu i formaldehydu w czasie spalania trocin bukowych uprzednio zaklejonych żywicą fenolowo-rezorcynową w ilości 10% suchej masy żywicy w stosunku do suchej masy drewna. Emitowany formaldehyd oznaczono po absorpcji w redestylowanej wodzie spektrofotometryczną metodą acetyloacetonową, fenol absorbowano w roztworze NaOH i oznaczano metodą spektrofotometryczną z 4-aminoantypirynem. Emisję CO, NOx i stężenie O2 w spalanych paliwach oznaczano za pomocą analizatora HORIBA. Badania laboratoryjne wykazały, że jest możliwe takie prowadzenie procesu spalania, aby w wyemitowanych gazach nie występował fenol i formaldehyd. Wyniki badań dotyczące spalania odpadów drzewnych wykazały również, że pomiary stężenia całkowitego węgla organicznego, formaldehydu i fenolu mogą być wykorzystane w ustalaniu przyczyn niekompletnego spalania, środków ostrożności w prowadzeniu procesu, a także być podstawą do wytycznych przebudowy urządzeń do spalania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.