Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  zgrzewarki
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Prowadzenie działalności produkcyjnej w warunkach ciągłej walki z konkurencją stawia przed firmami zawsze aktualne I powtarzające się pytanie: jak produkować taniej, wydajniej i jakościowo lepiej? Mimo iż istnieje przekonanie, że „Lepiej być pierwszym na rynku niż lepszym" (A. Riers, Jeck Trout, „22 niezmienne prawa marketingu") to w przypadku wykonywania połączeń zgrzewanych kompromis jakości na rzecz wydajności i szybkości świadczenia usług jest zwykle trudny do zaakceptowania.
PL
Spełnienie nowych coraz wyższych wymagań w dziedzinie technologii zgrzewania jest możliwe jedynie dzięki zastosowaniu nowoczesnych zgrzewarek i urządzeń kontrolno--pomiarowych. Dlatego zagadnieniami ciągłego rozwoju urządzeń zgrzewalniczych zajmuje się szereg placówek badawczych oraz światowych producentów tych urządzeń. Ciągły rozwój urządzeń do zgrzewania wiąże się nie tylko ze wzrostem wymagań technologicznych, ale także ze stałym postępem w elektronice i energoelektronice.
PL
W artykule przedstawiono wyniki narażenia na hałas o częstotliwości 10 ÷ 40 kHz na wybranych stanowiskach pracy zgrzewarek ultradźwiękowych. W przypadku dwóch stanowisk pracy zamieszczono przykłady ograniczenia emisji hałasu ultradźwiękowego przez zastosowanie rozwiązań technicznych. Zastosowanie obudowy w jednej zgrzewarce oraz uszczelnienie istniejącej obudowy w drugiej zgrzewarce ograniczyło emisję hałasu ultradźwiękowego na stanowiskach obsługi, a tym samym zmniejszyło narażenie pracowników na ten czynnik szkodliwy.
EN
This article shows results of exposure to noise in the frequency range 10 ÷ 40 kHz at chosen workstations with ultrasonic welding machines. This paper presents limitation examples of ultrasonic noise emission through the use of technical ways in the cases of two workstations. Ultrasonic noise emission at workstations was reduced with casing of one welding machine and sealing case of the other welding machine. Exposure of workers to ultrasonic noise at welding workstations decreased at the same time.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.