Autorzy w drugiej części artykułu piszą na temat niezawodności różnych układów przeciwpożarowych wyłączników prądu (PWP) oraz o problemach eksplotacyjnych baterii akumulatorów stanowiących wyposażenie zasilaczy stosowanych w obwodach bezpieczeństwa. Poruszają też sprawę zagrożeń wybuchowych stwarzanych przez wydzielający się wodór oraz konieczności badania stanu technicznego akumulatorów przez kontrolne rozładowania. Zwracaja nadto uwagę na konieczność konstruowania PWP zgodnie z wymaganiami normy N SEP-E 005, która nie przewiduje instalacji zasilacza UZS w układzie sterownia PWP.
Od wielu lat obserwujemy ożywioną dyskusję dotyczące rozwiązań technicznych przeciwpożarowych wyłączników prądu, w której to dyskusji ścierają się różne poglądy środowiska zawodowego pożarników oraz środowiska zawodowego elektryków. Niniejszy artykuł jest próbą wskazania metodyki projektowania tych urządzeń z zachowaniem wymagań niezawodności zasilania oraz wymagań dotyczących bezpieczeństwa. Stanowi on niejako odpowiedź na liczne zapytania czytelników dotyczące tej problematyki.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.