W artykule znajdują się wymagania dotyczące projektowania i eksploatacji zapalników w zakresie bezpieczeństwa zawarte w STANAG 4187 oraz AOP 16.
EN
Some specifications for the design and use of fuses regarding the recommendations of safety included in STANAG 4187 and AOP 16 are presented in the paper.
2
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Praca w dziedzinie związanej z bezpieczeństwem wymaga czegoś, co zostało nazwane „mentalnością bezpieczeństwa” (Schneier, 2008): umiejętności spojrzenia na istniejący system i zaobserwowania, w jaki sposób może on zostać zagrożony przez zdeterminowanego atakującego. Podobnie praca nad bezpieczeństwem związanym ze SI wymaga analogicznego sposobu myślenia, w którym ludzie aktywnie analizują, w jaki sposób coś może pójść nie tak, zamiast zakładać, że wiarygodny pomysł na wykonanie czegoś dobrze, jest wystarczający do zapewnienia bezpieczeństwa (Arbital, 2017).
4
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania maszyn wymaga zastosowania szeregu środków bezpieczeństwa w celu redukcji ryzyka wypadkowego podczas jej użytkowania. Znaczący udział w redukcji tego ryzyka mają środki bezpieczeństwa oparte na sterowaniu. Środki te w postaci związanych z bezpieczeństwem elementów systemów sterowania, zgodnie z wymaganiami zasadniczymi dyrektywy 2006/42/WE, powinny spełniać wymagania bezpieczeństwa funkcjonalnego. Dwuczęściowa norma PN-EN ISO 13849 zharmonizowana z dyrektywą proponuje metodykę postępowania pozwalającą na spełnienie tych wymagań.
6
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania maszyn wymaga zastosowania szeregu środków bezpieczeństwa w celu redukcji ryzyka związanego z różnymi zagrożeniami, które towarzyszą użytkowaniu maszyny. W przypadku wielu zagrożeń niezbędne jest sięgnięcie po środki bezpieczeństwa oparte na działaniu odpowiednio zaprojektowanych elementów systemu sterowania maszyny. Związane z bezpieczeństwem elementy systemu sterowania maszyny powinny spełniać szczególne wymagania.
Roboty utrzymaniowe wykonywane są praktycznie bez przerwy w ciągu całego roku kalendarzowego, niezależnie od warunków atmosferycznych. Większość z tych prac wykonuje się nieprzerwanie w co najmniej trzech porach roku (wiosną, latem i jesienią), przy czym zabiegi najbardziej charakterystyczne zmieniają się. Określenia nazw pór roku w odniesieniu do robót utrzymaniowych pełnią często funkcje umowne. Decydujące są aktualne warunki atmosferyczne i potrzeby wynikające ze stanu drogi.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.