Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  wytwarzanie chłodu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Nie w każdym agregacie wody lodowej zamarzanie wody jest dopuszczalne. W przypadku agregatów wyposażonych w wymiennik płytowy zamarznięcie wody może spowodować jego uszkodzenie. W tej części artykułu zastanowimy się jak temu zapobiec? Poruszymy również kwestię akumulatorów lodu do układów klimatyzacyjnych oraz postaramy się uporządkować terminologię stosowaną w odniesieniu do agregatów wody lodowej i do schładzaczy cieczy.
|
|
tom Nr 4
42--45
PL
W celu zapewnienia dogodnych warunków do pracy i funkcjonowania człowieka, coraz większym zainteresowaniem cieszą się systemy klimatyzacji. Dotyczy to zarówno zakładów pracy, biur, centrów handlowych, jednostek użyteczności publicznej, jak również coraz częściej strefy domów i mieszkań prywatnych. W wielu gałęziach przemysłu klimatyzacja gwarantuje utrzymanie optymalnych warunków do prowadzenia określonych procesów technologicznych.
|
2007
|
tom T. 2, z. 25
539-550
PL
W artykule dokonano analizy opłacalności wytwarzania chłodu, wytwarzanego w agregatach absorpcyjnych zasilanych w ciepło z elektrociepłowni. Wskazano, iż warunkiem uzyskania konkurencyjnej ceny chłodu, w początkowym okresie jego wprowadzania w krajowych systemach ciepłowniczych, jest obniżenia ceny zakupu ciepła.
EN
In the paper the analysis of profitability of cooling production in absorption chiller fed by heat from CHP was presented. The essential condition for competitive cold's price, such as reduction of heat purchase price, in the initial period of its implementation in domestic DHC, is shown.
|
2017
|
tom Nr 1
18--19
PL
Unia Europejska od lat finansuje wiele projektów międzynarodowych, które mogą istotnie ułatwić wdrażanie OZE w życiu codziennym społeczności lokalnych. Niestety, wiedza o tych projektach wciąż nie jest powszechna. Dlatego często się zdarza, że dany problem jest przedmiotem niezależnych prac, podczas gdy wystarczyłoby skorzystać z już istniejących, wypracowanych narzędzi i argumentów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.