Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 69

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  vehicle recycling
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
|
|
tom nr 11
52
PL
Systematycznie rosnąca liczba posiadaczy nowych i używanych samochodów przekłada się na gwałtowny wzrost ilości pojazdów, które trzeba będzie wycofać z eksploatacji.
|
|
tom nr 5
20-21
PL
Uzasadnienie, dlaczego każdy obywatel ma wiedzieć, czym jest szara strefa i jak wpływa ona na jego życie, zachęci do szukania sposobów jej zwalczania. Szarej strefy nie będzie, gdy ludzie, wśród których ona działa, będą uznawać tę działalność za szkodliwą. Pracujący w szarej strefie zarabia na omijaniu przepisów prawa. Utarło się, że najczęściej chodzi o niepłacenie podatków.
PL
Intensywny rozwój motoryzacji w naszym kraju jest faktem. Gwałtowny wzrost liczby samochodów poruszających się po naszych drogach jest zauważalny przez wszystkich użytkowników. Dynamika procesów motoryzacyjnych niesie za sobą zagrożenie dla środowiska naturalnego, zarówno w ruchu drogowym, jak i po wycofaniu pojazdów z eksploatacji. Każdy z pojazdów ma swój czas użytkowania, a następnie staje się odpadem niebezpiecznym, którego likwidacja wymaga specjalnych rozwiązań organizacyjnych i technicznych.
PL
Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów obchodzi w tym roku 10-lecie swej działalności, tzw. cynowe lub aluminiowe.
PL
Gwałtowny rozwój cywilizacji i przemysłu spowodował lawinowy przyrost wszelkich odpadów. W tej grupie znajduje się duża ilość pojazdów samochodowych wycofanych z eksploatacji.
PL
We współczesnym świecie coraz więcej ludzkich działań wymaga wsparcia maszyn i narzędzi. Jeżeli chcemy się zajmować recyklingiem w sposób zorganizowany i na skalę przemysłową, to musimy dysponować odpowiednimi urządzeniami.
PL
Planowane zmiany w systemie recyklingu pojazdów są niewątpliwie rewolucyjne. Projekt zmiany ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji zakłada bowiem zlikwidowanie dopłat do demontażu pojazdów. Taki kierunek działań narusza zapisy dyrektywy 2000/53/WE, która jednoznacznie stwierdza, że każde państwo członkowskie ma podjąć niezbędne środki w celu zobowiązania producentów (ale również oficjalnych importerów) do pokrycia wszystkich lub części kosztów odbioru pojazdów wycofanych z eksploatacji.
PL
Warunkiem rozwoju krajów wg dotychczasowych zasad jest dostępność energii i materii. Na wadze zyskuje więc problem wyczerpywania się surowców mineralnych i prawidłowego gospodarowania nimi.
PL
Z roku na rok rośnie liczba osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach tzw. branży recyklingu. Przeprowadzone w 2011 r. przez firmę Dunham and Associates badania, dotyczące rynku amerykańskiego, potwierdzają mocną pozycję sektora recyklingu. Można stwierdzić, że recykling w Stanach Zjednoczonych bezpośrednio wpływa na istnienie 460 000 miejsc pracy i generuje blisko 90,1 mld dolarów z działalności gospodarczej rocznie, w tym 10,3 mld dolarów to przychody podatkowe dla państwa. Branża recyklingu to nie tylko silny element ekonomiczny w gospodarce USA, ale także liczący się podmiot w dziedzinie ochrony środowiska, ochrony zasobów, oszczędności energii i zrównoważonego rozwoju. Jedną z takich gałęzi jest recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji. Na ile przemysł motoryzacyjny i zachodzące w nim zmiany mogą wpłynąć na rynek recyklingu pojazdów samochodowych?
|
|
tom nr 11
30--31
PL
Obecny, 2011 r. jest ważny dla powiatów. Po raz pierwszy bowiem mogą one, podobnie jak do tej pory gminy, ubiegać się o dofinansowanie zbierania i recyklingu porzuconych w miejscach publicznych wraków samochodowych.
12
Content available remote Recykling pojazdów na Dolnym Śląsku
80%
PL
Rosnąca liczba pojazdów samochodowych eksploatowanych w Polsce zwraca uwagę nie tylko na problem warunków (przede wszystkim drogowych) ich eksploatacji, ale również zagospodarowania po okresie eksploatacji. Zgodnie z zaleceniami unijnej dyrektywy 2000/53/ECP Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 września 2000 dotyczącej pojazdów o zakończonym życiu technicznym uchwalona została w 2005 roku Ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, regulująca zasadnicze kwestie problematyki. Praca przedstawia wybrane elementy sytuacji w Polsce i województwie dolnośląskim w roku 2007.
EN
A number of exploitative vehicles in Poland exceed 19 millions. Resent prognoses predict that participation of out-of-use vehicles in number of registered vehicles will reach 6 % level. The recycling policy for out-of-use vehicles in Poland is regulated by directive from 2005. This paper discuss a situation of the problem in Lower Silesia.
PL
W Polsce ilość zarejestrowanych w 2011 r. samochodów osobowych wynosiła 18,125 mln, w tym są nie tylko samochody nowe, ale również używane, pochodzące głównie z importu.
|
|
tom nr 5
28-28
PL
W Łodzi 27-28 marca br. odbyła się III edycja konferencji „Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji”. Uczestnikami spotkania byli naukowcy, pracownicy stacji demontażu, punktów zbierania pojazdów, odbiorcy odpadów oraz przedstawiciele samorządów lokalnych, wydziałów ochrony środowiska i komunikacji.
|
|
tom nr 6
20-21
PL
Wzrasta liczba samochodów sprowadzanych do Polski. Świadczy o tym 108 tys. aut przywiezionych w kwietniu br., czyli o 17% więcej niż w marcu br. Ponadto liczba sprzedanych nowych pojazdów pokazuje możliwości rynku recyklingu w następnych latach. Cykl życia produktu, a w tym wypadku auta, jest ograniczony czasem użytkowania.
|
|
tom nr 11
22--26
PL
W zasadzie wszystkie powstające odpady mogą być zagospodarowane, gdyż zawierają materiały o określonych cechach użytkowych. Znaczenie logistyki odzysku dla poszanowania surowców naturalnych, wykorzystywanych w ramach łańcucha dostaw, jest kluczowe. Współcześnie obowiązujący w wielu wiodących gospodarkach świata kierunek wzrostu gospodarczego uwzględnia efektywne wykorzystanie zasobów, a narzędziem do realizacji tego celu jest m.in. nowo kształtowany obszar działań logistycznych, zmierzających do odzysku i recyklingu surowców wtórnych.
PL
Z Jakubem Smakulskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto w Poznaniu, rozmawia Katarzyna Błachowicz.
PL
Strumień odpadów powstający w efekcie funkcjonowania stacji demontażu pojazdów samochodowych jest zależny od uregulowań prawno-administracyjnych oraz podaży aut trafiających do recyklerów.
PL
Produkcja samochodów na całym świecie w ciągu ostatnich 30 lat stale rosła. Jedynie w latach 2008-2009, ze względu na kryzys gospodarczy, zanotowano spadek na poziomie ok. 3,7% w 2008 r. i 12,8% w 2009 r.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.