Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Trwające prace legislacyjne zmierzające do nowelizacji Ustawy z 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (dalej: u.e.p.a.) mogą wpłynąć na praktykę zakupową zamawiających, w tym w sektorze usług komunalnych.
PL
Choć art. 35 Ustawy z 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych wchodzi w życie dopiero 1 stycznia 2025 r. (zapewnienie przez JST 30% elektryków we flocie pojazdów), a art. 36 – 1 stycznia 2028 r. (30% w przypadku autobusów), podmioty zobowiązane muszą już teraz przygotować się do zapewnienia co najmniej 30-procentowego udziału tego typu autobusów we flocie obsługującej ich obszar. Ustawa o elektromobilności spotyka się z krytyką ze strony ekspertów, którzy wskazują na brak przygotowania Polski do jej szybkiego wdrożenia.
PL
Nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (u.e.p.a.) z 2 grudnia 2021 r. wprowadziła szereg istotnych zmian dla operatorów oraz organizatorów publicznego transportu zbiorowego w komunikacji autobusowej w Polsce. Prezentujemy kompleksową interpretację nowych przepisów.
PL
Artykuł prezentuje ocenę najważniejszych zmian przewidywanych w nowelizacji Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
EN
The article presents an assessment of the most important changes envisaged in the amendment to the Act on electromobility and alternative fuels.
PL
Jeszcze w tym roku może zostać zmieniona ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych (dalej: ustawa EPA). Już pojawiają się zapowiedzi uchylenia wybranych zapisów dotyczących realizacji zadań publicznych przy wykorzystaniu pojazdów nisko- i zeroemisyjnych. Sytuacja finansowa samorządów sprawia, że mają one problemy ze spełnieniem wymogów z tego zakresu, zwłaszcza że wspomniane pojazdy nie tanieją, tak jak wcześniej zakładano.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.