Jakość połączeń zgrzewanych w dużym stopniu zależy od zastosowanej technologii zgrzewania oraz nie w mniejszym od urządzeń, na których zgrzewanie jest wykonywane. Parametry techniczne urządzeń zgrzewalniczych decydują, na ile zalecane technologie zgrzewania, opracowane dla danych elementów i materiałów, mogą być nastawione, realizowane i nadzorowane.
Analizując proces zgrzewania dla konkretnego przypadku, czy to na poziomie jego planowania, czy też realizacji, nie w sposób pominąć tematu elektrod. Te na ogół małe, w porównaniu z urządzeniem zgrzewalniczym części eksploatacyjne, w znacznym stopniu decydują o jakości, skuteczności i efektywności procesu zgrzewania. Ich kształt oraz materiał, z jakiego są wykonane, decydują o możliwości ich przydatności dla danego zadania zgrzewalniczego.
Prowadzenie działalności produkcyjnej w warunkach ciągłej walki z konkurencją stawia przed firmami zawsze aktualne I powtarzające się pytanie: jak produkować taniej, wydajniej i jakościowo lepiej? Mimo iż istnieje przekonanie, że „Lepiej być pierwszym na rynku niż lepszym" (A. Riers, Jeck Trout, „22 niezmienne prawa marketingu") to w przypadku wykonywania połączeń zgrzewanych kompromis jakości na rzecz wydajności i szybkości świadczenia usług jest zwykle trudny do zaakceptowania.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.