Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  urządzenia HVAC
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wraz z poprawą izolacyjności przegród i wzrostem sprawności urządzeń stosowanych do ogrzewania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylacji i oświetlenia, kluczowy dla efektywności energetycznej budynków staje się system regulujący ich pracę.
PL
Serwis w branży HVAC to temat rzeka. O tym co należy serwisować, jak często i w jaki sposób, napisano już tyle, że trudno tutaj cokolwiek nowego dodać. Serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny, w firmach instalacyjnych traktowany jest jak zło konieczne. A przecież można wykorzystać go praktycznie.
|
|
tom nr 4-5
16--20
PL
W artykule przedstawiam wymagania higieniczne stawiane w Polsce urządzeniom HVAC oraz wybrane wymagania występujące w innych krajach europejskich. Przywołuję niektóre zapisy prawne, normy przedmiotowe i wytyczne branżowe w tym zakresie, odnosząc je do poszczególnych grup produktów oraz praktyki.
PL
Okres wakacyjny to dobra okazja do analizy nie tylko kwestii technicznych, ale i drogi, jaką przeszły technologie będące dziś standardem w chłodzeniu i ogrzewaniu budynków. W upały doceniamy przyjemny chłód napływający z nawiewnika w przestrzeni sufitu podwieszanego, gdzie znajduje się najbardziej uniwersalna jednostka HVAC – fancoil. Ale czy wiemy, że do popularności tych urządzeń przyczynił się producent powozów, który potrafił dostrzec, co daje ludziom komfort i poczucie bezpieczeństwa? Kierunek doskonalenia urządzeń do chłodzenia nie zmienił się – komfort stawiany jest na pierwszym miejscu, tuż za nim efektywność i, coraz częściej, ekologiczność rozwiązań.
PL
Praktycznie bez urządzeń HVAC nie projektuje się, jak i nie buduje obiektów przeznaczonych, do szeroko rozumianego, przebywania ludzi. Urządzenia te i problematyka sterowania nimi nabiera jeszcze większego znaczenia w dobie kryzysu energetycznego, bo stawiamy przed tymi urządzeniami zadania nie tylko dostosowania parametrów klimatycznych, takich jak temperatura czy wilgotność powietrza w pomieszczeniu do wymagań użytkownika, ale również żądamy poprawy efektywności energetycznej użytkowanego obiektu, czego przykładem może być automatyczne włączanie i wyłączanie urządzenia wtedy, gdy użytkownik potrzebuję określonych parametrów powietrza, a poza tym okresem utrzymywanie parametrów powietrza na poziomie wystarczającym do bezpiecznego funkcjonowania budynku.
PL
Nowoczesne systemy i urządzenia HVAC wymagają zupełnie nowego podejścia do ich konstruowania, żebyśmy mieli szansę osiągnąć cel, jakim jest elektryfikacja i dekarbonizacja ogrzewania, wentylacji i chłodzenia budynków. Urządzenia te muszą być na tyle uniwersalne, aby mogły znaleźć zastosowanie w budynkach termomodernizowanych i nowych oraz współpracować z niskotemperaturowymi instalacjami z pompami ciepła. Ponadto same powinny zużywać jak najmniej energii i korzystać z energii odnawialnej produkowanej lokalnie i magazynowanej w układach rozproszonych.
PL
Cechy charakteryzujące wytwornice wody lodowej zależą od przeznaczenia i mogą być nawet przeciwstawne. Projektant powinien przeprowadzić wnikliwą analizę oczekiwanych cech, w tym pod względem energetycznym i eksploatacyjnym, i dobrać urządzenie, które w największym stopniu odpowiada uwarunkowaniom danej inwestycji. Pomaga w tym certyfikacja charakterystyki technicznej urządzenia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.