Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  układ VRF
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Efektywność energetyczna jest jednym z ważniejszych wskaźników jakości systemów i aby katalogowa wartość potwierdzona została w warunkach rzeczywistych należy zapewnić systemom odpowiednie warunki termodynamiczne.
PL
Zmiany na rynku i w regulacjach prawnych dotyczących czynników chłodniczych zaowocowały również zmianami wymogów bezpieczeństwa w systemach VRF. Przy projektowaniu układów VRF stosowanie norm nie jest obowiązkowe, ale może być wskazane wobec braku innych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania substancji "niebezpiecznych".
PL
Systemy bezpośredniego chłodzenia budynków lub poszczególnych pomieszczeń w budynkach (systemy zdecentralizowane) są w Polsce coraz częściej stosowane. Wśród nich jest system VRF (VRV), który wyróżnia się wysoką efektywnością energetyczną, łatwością prowadzenia przewodów czynnika chłodniczego oraz elastycznym współdziałaniem z systemami BMS. Systemy takie są jednak droższe inwestycyjnie i mają pewne ograniczenia stosowania spowodowane głównie warunkami bezpieczeństwa użytkowników.
PL
Plotki o zmierzchu technologii VRF wydają się być mocno przesadzone. Oczywiście świat producentów i projektantów wypatruje zmian kluczowych dokumentów branżowych i co one przyniosą. Rynek huczy od spekulacji: Jak bardzo może zmienić się sytuacja, gdy wprowadzona zostanie ścieżka wycofywania czynnika R410A? Albo jak ukształtuje się dopuszczalna wysokość wskaźnika GWP czynników dopuszczonych do stosowania w klimatyzacji? Nowelizacja Rozporządzenia przewidziana jest w 2023 roku po okresie oceny, który ma obecnie miejsce i potrwa do końca roku 2022. Do tego czasu obowiązujące przepisy nie ograniczają stosowania R410A, a jest on ciągle najpopularniejszym czynnikiem stosowanym w układach ze zmiennym przepływem czyli VRF.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.