Ten serwis zostanie wyłączony 2025-02-11.
Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  turystyka indywidualna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Turystyka a wykraczanie poza granice indywidualnych dokonań
100%
|
|
nr 1(9)
5-20
PL
Tourism, apart from its textbook definitions, is mainly about education, familiarizing and explaining our self-awareness; learning how differently the world can be organized. Tourism is also about appreciating the miracles of nature, among others, the value of things judged as either good or bad and perception of interconnected events as auniform whole. An important role is played by our cognitive curiosity, freed from excessive self-satisfaction. Apparently, the sense of surprise and conscious principles of ‘building’ own identity extend the cognitive possibilities of an individual and facilitate the answer to the ‘Who are you?’ question; provide the opportunity for the development of motivation for active and creative functioning.
2
Content available Backpacking - historia, ramy, rozwój
70%
|
|
nr 11
40-54
PL
Poniższy artykuł jest próbą kompleksowego przedstawienia polskiemu czytelnikowi zagadnienia backpackingu. W pierwszej części autorzy skupiają się na rysie historycznym i ewolucji tego zjawiska. Zostały w niej zaprezentowane różne spojrzenia środowiska naukowego na backpacking oraz ważniejsze badania, które miały wpływ na kształtowanie się definicji i określenie fundamentów backpackingu. W dalszej części artykułu została rozszerzona koncepcja filarów backpackingu oraz ich przemian wraz z ukazaniem się kolejnych badań naukowych. Wiedza ta jest niezbędna do poprawnego określenia ram omawianego typu turystyki. Na zakończenie autorzy analizują ewolucję i wyłanianie się nowych subkultur w obrębie backpackingu, a także grup, które mogą być mylone z backpackersami. Autorzy opierają się na analizie literatury przedmiotu, treści przewodników serii Lonley Planet oraz na obserwacjach własnych prowadzonych w Tajlandii, Filipinach, Wietnamie, Birmie, Laosie i innych krajach odwiedzanych powszechnie przez tę kategorię podróżników. W związku z tym, że zjawisko backpackingu zaczyna cieszyć się w Polsce coraz większą popularnością, stąd warto mu się przyjrzeć, by lepiej zrozumieć obecny ruch turystyczny i dynamikę, jaka w nim zachodzi.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.