Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 27

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  transport publiczny miejski
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Jakość pasażerskich usług przewozowych
100%
PL
W artykule zostały przedstawione wybrane aspekty doskonalenia jakości usług w komunikacji zbiorowej, których realizacja daje szanse jej przetrwania i rozwoju w gospodarce rynkowej. Jednocześnie atrakcyjność przewozów zbiorowych pozwala spełnić wymagania ekorozwoju.
2
Content available remote Dostępność autobusów dla osób niepełnosprawnych
100%
PL
W rozwiniętych gospodarczo krajach Europy i świata przykłada się dużą wagę do wprowadzenia rozwiązań ułatwiających udział w życiu społecznym osobom niepełnosprawnym. Artykuł omawia problematykę dostosowania autobusów do potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych.
3
Content available remote Volvo 8700LE niskowejściowy autobus lokalny
100%
PL
W Polsce autobus lokalny kojarzy się przede wszystkim z wyskopodłogowym autobusem oferowanym w wersji dwudrzwiowej. Obecnie koncerny produkujące autobusy muszą sprostać wymaganiom stawianym przez Unię Europejską, nakazujące likwidowanie barier dla osób niepełnosprawnych. Z tego powodu powstaje coraz więcej autobusów niskopodłogowych, jednym z nich jest opisany w niniejszym artykule Volvo 8700 LE.
4
100%
PL
Zakłady Samochodowe w Jelczu powstały w 15 marca 1952 roku. Do lat 90-tych była to jedna z najlepiej prosperujących firm na rynku. Przemiany gospodarcze sprawiły, że ta sytuacja uległa pogorszeniu. Artykuł przedstawia historię działalności firmy Jelcz S.A. na polskim rynku oraz określa ich nowe kierunki rozwoju.
5
Content available remote Jelcz S.A. : 10 lat przemian. Cz. 2
100%
PL
W 2000 roku mija 10 lat od momentu rozpoczęcia przekształceń organizacyjnych i własnościowych w Zakładach Samochodowych w Jelczu, których celem było przystosowanie zakładu do działania w nowych warunkach gospodarczych. Ich efektem jest rozszerzenie oferty produkcyjnej, wprowadzenie nowych technologii oraz rozszerzenie sieci serwisowej.
6
100%
PL
W artykule zostały zaprezentowane rozważania metodyczne dotyczące efektywności funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego, a w szczególności komunikacji miejskiej oraz kryteriów jej oceny.
7
Content available remote Pierwsze polskie autobusy
100%
PL
Szybki rozwój miast w pierwszej połowie XX wieku sprawił, że stosowane pojazdy okazały się niewystarczające dla zaspokojenia potrzeb komunikacji mieszkańców. Następował rozwój sieci komunikacyjnych, powstawały pierwsze autobusy.
PL
Dynamiczny rozwój aglomeracji miejskich nakłada na zarządy miast obowiązek należytej dbałości o stan publicznych usług transportowych oraz o komfort podróżnych. Jednym ze znaczących czynników oceny komfortu jest fotel przeznaczony dla środków komunikacji masowej.
9
Content available remote Niecodzienne trolejbusy
100%
PL
W latach dziewięćdziesiątych XX wieku dało się zauważyć pewne symptomy mogące przepowiadać renesans trolejbusów jako środka transportu miejskiego. Obok tradycyjnych trolejbusów pojawiły się także inne systemy będące nietypowymi rozwiązaniami, zarówno formy jak i wykorzystania.
10
Content available Organizacja transportu publicznego w Bukareszcie
100%
PL
Stolica Rumunii to pod względem liczby mieszkańców, szóste miasto w Europie. Rosnące potrzeby transportowe mieszkańców aglomeracji, intensywna zabudowa, wysoki wskaźnik liczby samochodów w przeliczeniu na 1000 mieszkańców oraz ograniczona możliwość rozbudowy dróg i parkingów powoduje, że dobrze funkcjonujący transport publiczny jest bardzo ważnym elementem życia miasta. W Bukareszcie funkcjonują 4 rodzaje środków transportu: metro, tramwaje, trolejbusy i autobusy, podzielone organizacyjnie na 2 przedsiębiorstwa: METROREX, kontrolowany przez Ministerstwo Transportu i RATB - Regia Autonoma de Transport Bucaresti, należące do Urzędu Miasta Bukareszt. To drugie eksploatuje i zarządza autobusami, tramwajami i trolejbusami.
11
80%
PL
Artykuł przedstawia wybrane zagadnienia teorii jakości, wskazując jednocześnie na relacje pomiędzy produktem i jego jakością a potrzebami konsumentów (podróżnych) oraz ich postrzeganiem oferowanych produktów (usług transportowych).
12
Content available remote STREAM : system elektrycznego autobusu autonomiczno-sieciowego
80%
PL
STREAM - Elektryczny System Transportu z Odbierakiem Magnetycznym - jest to alternatywne rozwiązanie przeznaczone dla transportu publicznego. Pojazdy systemu Stream poruszają się po zwykłych ulicach, na których zainstalowana jest sieć zasilająca.
13
80%
PL
Artykuł przedstawia powstanie i rozwój Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej oraz wykorzystanie autobusów klasy mega, w 30-tysięcznej miejscowości Pszczyna w województwie śląskim.
14
80%
PL
Polska firma Evobus, należąca do koncernu Daimler Chrysler planuje otwarcie Centrum Serwisowego w Wolicy koło Warszawy. W centrum zlokalizowano osiem stanowisk obsługowo-naprawczych, stanowisko diagnostyczne, myjnię mechaniczną, zaplecze administracyjno-socjalne oraz centralny magazyn części zamiennych, w którym składowanych będzie w początkowej fazie blisko 5 tysięcy części i komponentów autobusów Mercedes-Benz i Setra.
PL
Niniejszy artykuł ma przybliżyć wymagania stawiane systemom informacyjnym przez zamawiających, które stanowią także wyzwanie dla producentów, którzy projektują i dostarczają dedykowane rozwiązania.
16
70%
PL
Celem europejskiej polityki transportowej jest rozwój wysokiej jakości publicznego transportu miejskiego. Osiąganiu celów europejskiej polityki transportowej sprzyja realizowany od 2008 r. projekt Europejski Autobusowy System Przyszłości. W artykule przedstawiono założenia tego projektu i jego przewidywane rezultaty.
PL
Ostatnie dwa lata to dynamiczny rozwój nowoczesnych systemów informujących pasażerów o rzeczywistych czasach odjazdów tramwajów i autobusów w polskich miastach. Przyczyniły się do tego przede wszystkim środki unijne przekazywane polskim przewoźnikom, które zachęciły do inwestowania w tego typu systemy. W artykule krótko scharakteryzowano pierwsze próby wdrażania tego typu systemów w Polsce. Jednym z ostatnio uruchomionych systemów jest system PIXIS zbudowany przez firmę PIXEL na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu, który szerzej opisano w niniejszym artykule.
PL
W dniu 15.06.2011 r. w siedzibie niemieckiego przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej Bogestra w Bochum miała miejsce oficjalna prezentacja nowego autobusu Solaris Urbino 18 DIWAhybrid. Zastosowano w nim równoległy układ hybrydowy marki Voith. Zastosowaniee silnika asynchronicznego o mocy 150 kW pozwoliło na zabudowanie jako jednostki spalinowej silnika Cumnis ISB6.7EV 250H, który przy 6,6 l pojemności dostarcza 181 kW i spełnia normy EEV. Zmniejszenie wymiarów silnika diesla powoduje, że system DIWAhybrid powiększa masę autobusu jedenie o 600 kg. Pasażerowie otrzymują jednocześnie ilość miejsc równoważną autobusowi z konwencjanalnym napędem.
19
60%
PL
Projekt Trolley jest ważną inicjatywą w zakresie promowania komunikacji przyjaznej środowisku naturalnemu. Firmy i organizacje związane z projektem Trolley mają za zadanie wypromowanie komunikacji trolejbusowej, jako formy transportu najmniej emisyjnej i ingerującej w środowisko, a jednoczesnie najłatwiejszej do implementacji ze wszystkich środków transportu zasilanych energią elektryczną.
PL
W artykule przedstawiono nowoczesny przegubowy autobus MAN Lion's City GL firmy MAN Truck & Bus. Został on tak zaprojektowany, że nawet przy dużej liczbie pasażerów, ich przepływ będzie szybki, co skróci czas postoju na przystankach. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo pasażerów, ekonomiczny napęd oraz system informacji w autobusie.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.