Automatyczna armatura i wyposażenie łazienek publicznych staje się standardem w miejscach o stałej lub okresowo wysokiej frekwencji użytkowników (dworce i lotniska, centra konferencyjno-handlowe, obiekty widowiskowo-sportowe, budynki zamieszkania zbiorowego itp.). Stosowane obecnie w bateriach i systemach spłukiwania rozwiązania automatyczne pozwalają nie tylko zadbać o komfort użytkowników i efektywność pracy instalacji, ale także o zdrowie publiczne.
Toalety publiczne to miejsca najbardziej narażone na akty wandalizmu i kradzieży, ponadto -sprzyjające rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii. Armatura i przybory do takich pomieszczeń powinny być zatem odpowiednio zabezpieczone przed demontażem lub uszkodzeniem przez osoby nieuprawnione, a przy tym gwarantować wysoki poziom higieny. Istotne są też względy ekonomiczne: minimalizacja zużycia wody, trwałość konstrukcji, wygodny i stosunkowo szybki montaż oraz serwis urządzeń. Popularne rozwiązania z domowych łazienek z pewnością nie są tam polecane.
Wyposażenie toalet publicznych w obiektach użyteczności publicznej rządzi się specyficznymi prawami. Przede wszystkim zastosowane tam wyroby muszą mieć doskonałe parametry użytkowe, a także wyróżniać się dużą odpornością na zużycie. Obecnie zaś coraz większą rolę odgrywają też technologie proekologiczne - przyjazne dla środowiska naturalnego, zwłaszcza te ograniczające zużycie wody.
W projektowanej lub remontowanej łazience podłączenie przyborów sanitarnych można ukryć w ścianach, zwiększając możliwości aranżacji pomieszczenia oraz poprawiając jego funkcjonalność i estetykę. Stosowane do tego celu stelaże podtynkowe dostępne są w wykonaniach pozwalających sprostać niejednemu wyzwaniu dotyczącemu zarówno samej instalacji, jak i wystroju wnętrz.
ISH Water to jeden z największych na świecie targowych salonów łazienkowych. W strefie Water w siedmiu halach prezentowano technologie wod-kan dla budynków oraz nowoczesne wzornictwo dla łazienek. Demografia, klimat, urbanizacja i styl życia mają wyraźny wpływ na rozwój tego segmentu branży instalacyjnej. A wyzwania i cele klimatyczne stawiają przed nim ciągle nowe wyzwania.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.