Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  time transmitter
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote FINDER SMARTimer 84.02. Nowoczesne technologie dla każdego
100%
PL
Od 1954 r. zajmujemy się projektowaniem i produkcją przekaźników elektromagnetycznych, czasowych, gniazd i komponentów do szaf sterowniczych. W procesie badania i rozwoju szczególną uwagę zwracamy na jakość i innowacyjność produktów wprowadzanych do produkcji. Artykuł poświęcony jest nowej generacji przekaźników cyfrowych SMARTimer.
2
Content available remote Przekaźnik czasowy T-R4 w układzie rozruchowym gwiazda – trójkąt
100%
PL
Wiele napędów z indukcyjnymi silnikami klatkowymi wciąż jest opartych na klasycznych rozwiązaniach, takich jak załączenie na napięcie znamionowe, na napięcie obniżone czy na niesymetryczny układ napięć. Często z powodów ekonomicznych zachodzi konieczność skorzystania z tańszych i prostszych rozwiązań. W takiej sytuacji można zastąpić półprzewodnikowe urządzenia rozruchowe (softstarty itp.) metodami sterowania opartymi na przekaźnikach elektromagnetycznych. Przyłączenie do sieci nieruchomego silnika klatkowego powoduje pojawienie się problemu dużego prądu płynącego w jego uzwojeniach. Uderzenie prądowe przy bezpośrednim podłączeniu silnika do sieci od 5 do 8 razy przewyższa wartości prądu znamionowego. Taki prąd nie powoduje uszkodzeń silnika, lecz przyczynia się do powstawania znacznych spadków napięć na linii zasilającej, większych start mocy silnika oraz przyrostów temperatury uzwojeń przy rozruchu. W związku z tym stosuje się klasyczne metody „załączania na napięcie obniżone”. Polegają one na zmniejszeniu napięcia podawanego na zaciski silnika w momencie rozruchu, co powoduje zmniejszenie prądu rozruchowego oraz momentu obrotowego. Wpływa to ujemnie na właściwości mechaniczne silnika, ponieważ znacznie obniża moment naciągowy. Należy więc dążyć do tego, aby moment obrotowy osiągnął wartość większą niż moment obciążenia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.