W dobie kryzysu, jakim jest pandemia wirusa SARS-COV-2, rządzący stanęli przed nie lada wyzwaniem. Obciążone służby zdrowia to niewątpliwie jeden z największych problemów, jednak wskutek nakładanych na całym świecie restrykcji - polegających m.in. na ograniczaniu możliwości poruszania się, zakazie zgromadzeń czy zamykaniu dużych centrów handlowych - gospodarka światowa gwałtownie zwolniła. Wiele branż musiało znacznie ograniczyć swoją działalność lub całkowicie jej zaprzestać. W odpowiedzi na coraz bardziej postępujące ograniczenia wiele państw zdecydowało się na wsparcie przedsiębiorców, wprowadzając szereg rozwiązań antykryzysowych do ustawodawstw krajowych.
O koronawirusie i tarczy antykryzysowej pisali specjaliści chyba z każdej dziedziny prawa. Nic dziwnego, bo ustawodawca wprowadził zmiany do najważniejszych ustaw, które nakładają na adresatów obowiązek wykonania oznaczonej czynności w ograniczonym prawem terminie. Nie pominięto Ustawy z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.