Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  szyby zespolone
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
PL
Zadaniem szyb zespolonych jest zapewnienie oszczędności energii w pomieszczeniu oraz tłumienie hałasu. Funkcje te 53 spełnione, jeżeli zamontowane w oknach szyby zespolone 53 wysokiej jakości. Ważne jest również, aby pomieszczenie byto odpowiednio eksploatowane. Chodzi tu głównie o jego ogrzewanie oraz sprawnie działające wentylacje.
|
2004
|
tom nr 5 [75]
28-29
PL
We współczesnej architekturze coraz częściej stosuje się szkło do formowania reprezentacyjnych budynków. Wielkie powierzchniowo fasady szklane wzbudzają w oglądającym wrażenie otwartości, przejrzystości i jasności. Aby przy takich fasadach utrzymać na niskim poziomie koszty klimatyzacji, ważną rolę odgrywa, zwłaszcza latem, ochrona przed wysoką temperaturą.
|
2006
|
tom nr 2 [94]
81-84
PL
Do czasu zastosowania zharmonizowanej normy PN-EN 1279 "Szkło w budownictwie. Szyby zespolone izolacyjne", a w szczególności części 5 "Ocena zgodności/ Zgodność wyrobu z normą", producenci szyb zespolonych wystawiają Krajową Deklarację Zgodności na podstawie Krajowego Certyfikatu Zgodności z normą PN-B-13079, która nie podlega harmonizacji. W tym okresie obowiązuje stosowanie Systemu 1 na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 11 sierpnia 2004 r. w sprawie sposobów deklarowania zgodności wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wraz z obecnie ważną normą PN-B-13079, obowiązuje realizacja planu badań, sporządzonego według PN-ISO 2859 +AC1.
|
2006
|
tom nr 6 [98]
50-51
PL
W ciągu kilku ostatnich lat sporo wydarzyło się na europejskim rynku mas uszczelniających. Rozpoczął się okres dominacji szczeliw opartych na poliuretanach. Mimo, że chemia poliuretanów ma podobne tradycje do chemii polisiarczków czy silikonów, przez lata szczeliwa te nie uzyskały odpowiedniej pozycji na ''niszowym'' dla polimerów rynku szyb zespolonych.
|
2006
|
tom nr 10 [101]
75-75
PL
Dziś nikt nie ma już wątpliwości, że kluczem do sukcesu firmy - także w branży szyb zespolonych - jest produkt o najwyższych walorach użytkowych i jakościowych. Aby można było temu sprostać, oprócz wiedzy i doświadczenia osób czuwających nad produkcją szyb niezbędna jest systematyczna kontrola procesu produkcyjnego, surowców a w końcu także samego produktu końcowego, nie tylko przez własne służby ale także instytucje zewnętrzne. Świadectwem ich działalności są certyfikaty jakości, honorowane na terenie danego kraju a niejednokrotnie także przez inne kraje.
|
2006
|
tom nr 12 [103]
40-41
PL
W dzisiejszym budownictwie trudno sobie wyobrazić oszklenie budynków bez zastosowania i obecności szyb zespolonych. Ten element techniki budowlanej miał swoje narodziny, początkowy, trudny okres stosowania, czas doskonalenia i dzisiejszy szeroki zakres stosowania.
7
Content available remote Wady i awarie szyb zespolonych
75%
PL
Szyby zespolone są bardzo popularnym produktem na polskim rynku budow.lanym. Ich powszechne zastosowanie wynika z właściwości, jakimi się charakteryzują, tzn. izolacyjności cieplnej i izolacyjności akustycznej. Ich produkcja znajduje się obecnie na wysokim poziomie [jest praktycznie w pełni zautomatyzowana], a producenci dokładają starań, aby odbiorca był zado.wolony z ich produktów, jednak zdarza się, że wyroby te mają wady i ulegają awariom.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.