Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 80

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  szyba zespolona
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
|
2002
|
tom nr 7 [54]
24-25
PL
Z danych statystycznych wynika, że w światowej produkcji szyb termoizolacyjnego zdecydowanie dominują kraje europejskie. Jest to związane nie tylko z warunkami klimatycznymi panującymi w naszym regionie, ale także tradycją w stosowaniu szkła w budownictwie.
PL
Zatrzymanie w 2001 roku przez amerykańską firmę Rohm & Haas urządzeń wytwarzających polisulfid, wywołało spore zmiany w technologii produkcji szyb zespolonych.
PL
Zamontowane w domach mieszkalnych szyby zespolone czasami wykazują braki. Jakie są ich przyczyny i jak duże powodują szkody ? Pytania te omawia niniejsza ekspertyza bazująca na doświadczeniach praktycznych. Do rozstrzygniecia była kwestia, czy szyby zespolone zamontowane w oknach domu mieszkalnego w gminie Oldenburg (Niemcy) są wadliwe. Konieczne było uzyskanie pisemnej ekspertyzy rzeczoznawcy.
|
2001
|
tom nr 6 [44]
17-19
PL
Problematyka jakości szyb zespolonych dotyczy producentów szyb, stolarki budowlanej, ale również inwestorów i wszystkich tych osób, które zamierzają wymienić okna lub mają zastrzeżenia do jakości szyb zespolonych w nowych budynkach. Dużą rolę odgrywają tu producenci szyb zespolonych i dostawcy stolarki budowlanej na tle oczekiwań i faktycznego zaspokojenia potrzeb użytkowników.
PL
Proces ujednolicania Norm Europejskich dotyczących szkła budowlanego i produktów przetworzonych ma się właśnie ku końcowi. Pozwoli to na wprowadzenie, we wszystkich krajach Wspólnoty Europejskiej, spójnego i jednolitego systemu produkcji i oceny gotowych produktów, a w dalszej kolejności - konieczności oznakowania wyrobów znakiem CE. Zharmonizowane Normy, w jeszcze większym stopniu niż miało to miejsce dotychczas, kładą nacisk na odpowiedzialność producenta za jakość wytworzonego produktu, a co za tym idzie za deklarowane parametry techniczne.
|
2005
|
tom nr 1 [82]
38-42
PL
W pierwszej części artykułu przedstawiono model matematyczny do obliczania obciążenia szyb, z uwzględnieniem współpracy warstwy gazowej zamkniętej w szczelnej komorze szyby zespolonej. Poniżej przedstawiono przykłady wykorzystania modelu do praktycznych analiz. W tekście występują odwołania do wzorów i tabeli z części pierwszej, gdzie znajdują się również opisy używanych oznaczeń. Również numeracja rysunków jest kontynuowana.
|
2005
|
tom nr 1 [82]
82-85
PL
Określenie typu wyrobu budowlanego jest niezbędne w celu oceny i atestacji jakości niemal każdego wyrobu, przeznaczonego do stosowania w budownictwie. W przypadku szyb zespolonych, określenie typu jest konieczne zarówno w odniesieniu do normy PN-13079, z uwzględnieniem wymagań podstawowych zapisanych w prawie budowlanym, a także wdrażanej i przewidzianej do harmonizacji, nowej normy europejskiej EN 1279.
8
Content available remote Ciepła ramka Thermix
80%
|
2003
|
tom nr 6
10-11
PL
Szyby zespolone są najbardziej rozpowszechnionym elementem przeszklenia we współczesnym budownictwie, a szczelność szyb zespolonych jest podstawowym warunkiem ich użyteczności.
|
2004
|
tom nr 11 [80]
64-66
PL
W długoletniej historii rozwoju materiałów uszczelniających powstało wiele produktów wykorzystujących najróżnorodniejsze technologie. Każda z nich posiada szczególne zalety w przypadku określonych zastosowań. W pracach nad materiałami uszczelniającymi do produkcji szyb zespolonych produkty na bazie polimerów wielosiarczkowych bardzo szybko zyskały szczególne znaczenie.
|
2004
|
tom nr 11 [80]
44-44
PL
Poniższy tekst jest uzupełnieniem artykułu "Nie bójcie się ognia", który ukazał się w poprzednim wydaniu czasopisma i zawiera dodatkowe uwagi mające na celu przybliżyć zainteresowanym szczegóły związane z zakupem szkła ognioodpornego.
|
2001
|
tom nr 6 [44]
12-16
PL
Szyba zespolona, udoskonalana nieprzerwanie od kilkunastu lat, jest coraz bardziej doceniana w budownictwie. Przestaje być najsłabszym elementem podczas termicznej oceny nowo bu-dowanego mieszkania, domu jednorodzinnego czy wielopiętrowego budynku. Przeszklona ściana złożona z szyb zespolonych spełnia ważną rolę architektoniczną, jest inspiracją przy tworzeniu fasad nowych budynków. Wydaje się jednak, że w dalszym ciągu jej konstrukcja kryje w sobie wiele niewiadomych.
|
2000
|
tom nr 1 [29]
20-22
PL
Spotykam się niekiedy z pytaniem o sens, cel części prowadzonej przeze mnie działalności. Co jest do doradzania, sprawdzania w dziedzinie związanej ze szkłem budowlanym, gdzie wszystko wydaje się proste. Istnieją przepisy, określone, konkretne warunki, do których muszą dostosowywać się firmy produkujące szkło, szyby zespolone, okna... Teoretycznie jest to oczywiście racja. Jednak stany idealne nie występują w rzeczywistości. Stąd spory, problemy występujące na linii klient - dostawca - producent. Wielokrotnie jako czwarty element pojawia się dodatkowo firma wykonująca montaż. Z moich doświadczeń wynika, że znacznej części tych niemiłych sytuacji można uniknąć. Potrzeba jednak informacji - więcej, podanych w szerszym zakresie i bardziej precyzyjnie, niż zwykle czyni się to dotychczas. Stąd też próba odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.
PL
Ogrody zimowe stają się coraz bardziej powszechne. Wraz z rosnącą liczbą realizacji pojawia się problem udzielania gwarancji na wykonany obiekt. Rosnące wymagania inwestorów oraz konkurencja na rynku wymuszają wydłużanie okresu gwarancyjnego do minimum pięciu, a nawet do dziesięciu lat. W tej sytuacji zagadnienie trwałości uszczelnienia przeszklenia w ramie, jak i samej szyby zespolonej nabiera szczególnego znaczenia. Poniższy tekst stanowi próbę omówienia podstawowych zagadnień związanych zarówno z doborem materiałów uszczelniających, jak i sposobu uszczelnienia.
|
2001
|
tom nr 6 [44]
20-21
PL
Okna z szybami zespolonymi są montowane od wielu lat zarówno w nowych budynkach, jak i podczas renowacji starych. Szyby zespolone polepszają komfort w pomieszczeniu i przyczyniają się do oszczędności energii cieplnej. Specjalne szyby zespolone poprawiają ochronę przeciwpożarową i zwiększają ochronę przed włamaniem.
|
2001
|
tom nr 6 [44]
8-10
PL
Trudno dzisiaj wyobrazić sobie nowoczesny budynek mieszkalny lub użyteczności publicznej wyposażony w okna inne niż z szybami zespolonymi. Tak pow-szechne zastosowanie zawdzię-czają one swoim właściwościom, szczególnie izolacyjności cieplnej i akustycznej. Gwałtowny wzrost zainteresowania tym wyrobem świadczy, że oszczędzanie energii cieplnej w ostatnich latach nabrało szczególnego znaczenia.
|
2000
|
tom nr 5 [33]
31-32
PL
Zapewnienie jakości w ramach certyfikacji na znak bezpieczeństwa "B" oraz udzielanie gwarancji jakościowych należy opierać na racjonalnym i wykonywanym programie badań szyb zespolonych.
PL
Jeszcze kilka lat temu ogrody zimowe były luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Obecny rynek wymaga jednak od producentów stosowania rozwiązań i technologii, które zapewnią dotarcie do szerokiego grona odbiorców.
|
2003
|
tom nr 1 [60]
49-50
PL
Znany jest prawdopodobny termin przystąpienia Polski do Unii Europejskiej - 1.05.2004 r., po którym nastąpi istotna zmiana systemu dopuszczenia wyrobów budowlanych do obrotu i stosowania na jednolitym rynku europejskim. Weszły w życie znowelizowane zasady atestacji zgodności, dotyczące działania systemu i sprawowania nadzoru nad wyrobami podlegającymi ocenie oraz terminów ich obowiązywania. Znowelizowana Ustawa o systemie oceny zgodności wprowadza ważne pojęcia - wewnętrznej kontroli produkcji oraz badania reprezentatywnego wzorca wyrobu w celu oceny zgodności wyrobów z zasadniczymi wymaganiami oraz wymaganiami szczegółowymi dla niektórych wyrobów.
|
2006
|
tom nr 3 [95]
26-28
PL
W przestrzeni między szybami szyby zespolonej znajduje się para wodna, która została tam zamknięta wraz powietrzem lub przenika przez warstwy uszczelniacza. Ważnym elementem jest więc sito molekularne, którym wypełnia się profile dystansowe. Sito usuwając wilgoć zwiększa trwałość szyby zespolonej, która przy prawidłowo uszczelnionych zestawach wynosi od kilkunastu do ponad stu lat (zależnie od budowy).
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.