Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  szklenie strukturalne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Rynek szklenia budynków komercyjnych i szklanych fasad przez ostatnie kilka lat podlegał bardzo dynamicznym zmianom. Nowe wymagania, stawiane przez obowiązujące standardy i oczekiwania klientów, zwiększają popyt na wysokiej jakości produkty stosowane w szkleniu fasad.
PL
Systemy szklenia strukturalnego zyskują coraz większą popularność na rynku polskim. Dążenie do tworzenia jednolitych ścian pokrytych szkłem prowadzi do zastosowania najnowszych technologii w konstruowaniu takich ścian.
PL
Ostanie lata przyniosły ogromny postęp w technikach ścian osłonowych, w których obok fasad słupowo-ryglowych oszklonych tradycyjnie, tzn. przy użyciu listew dociskowych, pojawiły sie fasady ze szkleniem strukturalnym lub pół-strukturalnym. Ściana osłonowa ze szkleniem strukturalnym to taka, w której wszelkiego rodzaju panele elewacyjne, np. ze szkła, kamienia, aluminium itp. klejone są do ram aluminiowych przy użyciu specjalnego silikonu, a następnie całość mocowana jest do konstrukcji nośnej złożonej z siatki słupów i rygli. W fasadzie pół-strukturalnej panele elewacyjne wstawiane są w ramy. W obu przypadkach elementy otwierane wyglądają tak samo jak kwatery stałe.
PL
To potężny i rozłożysty budynek o przeznaczeniu biurowo-handlowym, który pomieści także sale koncertowe i kinowe. Budynek o wysokości 5 kondygnacji naziemnych dobrze wkomponowuje się w otoczenie. Wyróżnia się szklaną fasadą wykonaną w technologii szklenia strukturalnego, dużymi, wyraźnie zarysowanymi białymi (kamień syntetyczny) i granatowymi (taflami szklenia strukturalnego) płaszczyznami.
PL
Pod pojęciem "szklenie strukturalne" przyjęło się rozumieć technologię mocowanie szklanych płyt lub paneli elewacyjnych do konstrukcji budynku, w której klej jest jedynym spoiwem wiążącym. W związku z rozwojem technologii silikonów, pod nazwą "szklenie strukturalne" obecnie może się kryć także klejenie konstrukcyjne takich materiałów elewacyjnych jak: szkło, anodyzowane lub powlekane aluminium, stal nierdzewna czy też kamienie naturalne. Klejenie może dotyczyć zarówno pojedynczych paneli jak i zespołów paneli np. szyb zespolonych.
PL
Pod pojęciem szklenie strukturalne przyjęło się rozumieć technologię mocowania, za pomocą kleju, płyt lub paneli elewacyjnych do konstrukcji budynku. Sama nazwa początkowo stosowana była w odniesieniu do techniki mocowania tafli szkła do fasady budynku. Wraz z rozwojem technologii silikonów, pod nazwą szklenie strukturalne obecnie może kryć się także klejenie konstrukcyjne materiałów elewacyjnych z anodyzowanego lub powlekanego aluminium, stali nierdzewnej, tytanu czy też kamienia naturalnego. Klejenie może dotyczyć zarówno płyt jedno- jak i wielowarstwowych, w tym szyb zespolonych.
PL
W artykule omówiono metodykę badań szczeliw konstrukcyjnych w celu określenia ich właściwości wytrzymałościowych. Przedstawiono wymagania stawiane masom uszczelniającym, jakie muszą spełnić, aby mogły być zastosowane do szklenia strukturalnego. Zamieszczono również wyniki badań dwóch typów szczeliwa oraz dokonano oceny wpływu zastosowanych czynników starzeniowych na zasadnicze właściwości mas uszczelniających.
EN
This article discusses the methodology of research the structural sealants to determine their strength properties. Presented the requirements which the masses sealing have to meet to be used in structural glazing. Also contains the results of two types of sealant and assesses the effect of the aging factor of the fundamental properties of sealants.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.