W artykule opisano dzieje badań nad szeregami liczbowymi, nad szeregami warunkowo i bezwzględnie zbieżnymi. Przedstawiono wkład polskich matematyków w rozwój teorii związanych z twierdzeniami o tasowaniu.
W prezentowanej części drugiej pracy (w przygotowaniu jest już trzecia część pracy) przedstawiamy rozwiązania (pełne, bądź częściowe) wielu zadań i problemów z części pierwszej tej pracy. W wybranych rozwiązaniach sformułowano nowe zadania i problemy badawcze.
W prezentowanej części trzeciej pracy, stanowiącej kontynuację części drugiej trylogii pod wspólnym tytułem: „Wybór zadań i problemów o ciągach, równaniach rekurencyjnych, szeregach oraz iloczynach nieskończonych”, przedstawiamy rozwiązania (pełne, bądź częściowe) wielu zadań i problemów z części pierwszej tej pracy. W wybranych rozwiązaniach sformułowano nowe zadania i problemy badawcze.
Tytuł: Wybór zadań i problemów o ciągach. . . obejmuje trzy opracowania, które nazwiemy dalej odpowiednio częścią pierwszą, częścią drugą oraz częścią trzecią pracy. W prezentowanej pierwszej części przedstawimy zestaw zadań i problemów do samodzielnego rozwiązania. W części drugiej i trzeciej tej pracy zaprezentujemy rozwiązania i wskazówki do rozwiązań wielu spośród zaproponowanych w części pierwszej pracy zadań i problemów.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.