Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  system BMS
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Dzięki systemom BMS „w chmurze”, właściciele i zarządcy budynków na całym świecie dysponują szerszym wachlarzem możliwości zarządzania swoimi obiektami. Systemy zarządzania budynkami (BMS) z powodzeniem funkcjonują na świecie od wielu lat, od parunastu także w Polsce. Stanowią one bezcenne narządzie do optymalizacji i zwiększania efektywności energetycznej budynków. Podczas gdy w Polsce kultura BMS dopiero się rozwija, świat proponuje już zaawansowane rozwiązania w tej dziedzinie.
PL
Wraz z poprawą izolacyjności przegród i wzrostem sprawności urządzeń stosowanych do ogrzewania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej, wentylacji i oświetlenia, kluczowy dla efektywności energetycznej budynków staje się system regulujący ich pracę.
PL
Artykuł stanowi kolejną część w cyklu publikacji na temat inteligentnego budynku mieszkalnego (patrz RI 3/2012). Opisano w nim rzeczywisty system grzewczy działający w energooszczędnym domu zautomatyzowanym, czerpiącym energię ze źródeł odnawialnych.
PL
Polska ma największy w Europie Środkowo-Wschodniej rynek powierzchni biurowych oraz handlowo-usługowych. Same zasoby nowoczesnych powierzchni biurowych w największych ośrodkach w kraju szacowane są na ok. 13 mln m2. W obiektach tych kryje się bardzo duży potencjał zarządzania energią oraz dekarbonizacji budownictwa. Dysponujemy już narzędziami do integracji wszystkich systemów technicznych budynku i zarządzania nimi, które umożliwiają czynne zarządzanie energią i generują oszczędności eksploatacyjne.
PL
Podejście, że hotel pracuje w podobny sposób co budynek biurowy, bank, muzeum czy nawet szpital rodzi tendencje do adaptowania ogólnych rozwiązań technologicznych zapewniających szeroko rozumiany komfort. Jest oczywiście dużo podobieństw. Najczęściej klimat w pomieszczeniu jest utrzymywany przez urządzenia klimatyzacyjne. System BMS zarządza i optymalizuje wytwarzanie oraz dystrybucję ciepła i chłodu, również steruje i nadzoruje pracę instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych potrzebnych dla stworzenia warunków komfortu. Oddzielne systemy zapewniają bezpieczeństwo osób i mienia (ppoż., CCTV itp.).
PL
Poziom zaawansowania urządzeń i systemów HVAC jest obecnie bardzo wysoki i przyłącza się je do spójnego systemu BMS. Najlepsze efekty energetyczne w eksploatacji instalacji wentylacyjnej można osiągnąć dzięki współpracy z innymi instalacjami w budynku.
8
Content available remote Budynek szkolny zarządzany przez BMS
75%
PL
Budynki jednostek samorządu terytorialnego spełniają szczególnie istotne funkcje, stanowiąc ważne ogniwo rozwoju polskiego społeczeństwa. Społeczna odpowiedzialność za edukację – podstawową, średnią, zawodową i wyższą, rozwój nauki, ale także ośrodki ochrony zdrowia i inne budynki publiczne, w tym infrastruktury krytycznej, powinna obejmować również aspekty operacyjne i ekonomiczne tego typu obiektów. Jak zatem ułatwić zarządzanie strategicznymi budynkami oraz kontrolować koszty ich użytkowania przy zachowaniu komfortu?
PL
W artykule omówiono podstawowe wymagania dla zasilania nowoczesnych hoteli i obiektów hotelarskich w energię elektryczną.
EN
The article discusses the basic requirements for power supply modern hotels and hotel facilities with electricity.
PL
Do efektywnego zarządzania infrastrukturą techniczną, instalacjami badawczymi i zużyciem energii w istniejących budynkach wyższych uczelni technicznych niezbędne jest zastosowanie komputerowych systemów zarządzania budynkami BMS. W artykule opisano obecne możliwości i tendencje w zakresie doboru struktury, standardów oraz mediów komunikacyjnych na przykładzie systemu BMS zastosowanego w budynku C-6 Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenia zdobyte przy budowie tego systemu mogą ułatwić tworzenie podobnych systemów w istniejących budynkach uczelni technicznych.
EN
The BMS computer building management system is indispensable for effective administration of technical infrastructure, research installations and energy consumption in existing buildings of high technical schools. The paper describes the present possibilities and tendencies concerning selection of structure, standards and communication media. The C-6 building in Wroclaw Politechnic is presented as an example of the BMS system application. The experience achieved may simplify the implementation of similar systems in existing buildings of technical universities.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.