Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  sklep
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Instalacje chłodnicze w sklepach spożywczych były, są i zawsze będą. Zbyt wiele produktów wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych, jak i mroźniczych, by można było zrezygnować z chłodnictwa. Jak jednak to chłodnictwo wygląda? Czy do każdego sklepu należy podchodzić podobnie? Co jest ważne dla sklepu? Na co zwrócić uwagę? Jakie rozwiązania zastosować? I jaka jest specyfika instalacji chłodniczych dla supermarketów?
PL
W ostatnich latach zakup paliwa na stacji paliw, to nie jest wyłącznie konieczność zatankowania auta – to również przyjemność, czas na przerwę w podróży – wypicie ulubionej kawy czy małą przekąskę. W artykule tym przedstawiony został przykładowy koncept rozwiązania instalacji HVAC dla wybranej stacji paliw lub małego sklepu osiedlowego z uwzględnieniem analizy kosztów eksploatacyjnych.
PL
Instalacje chłodnicze w sklepach spożywczych były, są i zawsze będą. Zbyt wiele produktów wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych, jak i mroźniczych, by można było zrezygnować z chłodnictwa. Jak jednak to chłodnictwo wygląda? Czy do każdego sklepu należy podchodzić podobnie? Co jest ważne dla sklepu? Na co zwrócić uwagę? Jakie rozwiązania zastosować? I jaka jest specyfika instalacji chłodniczych dla supermarketów?
PL
Architektura wnętrz sklepowych nieodłącznie kojarzy się ze znacznym wykorzystaniem szkła jako materiału niezbędnego w ich kształtowaniu. Poczynając od witryn sklepowych aż po wszelkie elementy wystroju, takie jak szklane gabloty, lady, podesty, szkło decydowało o najlepszym eksponowaniu wyrobów. Dlatego dziś, gdy uzyskano wysokie parametry wytrzymałości szkła, możliwe są całkowicie przeszklone witryny, a także konstrukcje wszelkich elementów wystawowych przy jednoczesnym zabezpieczeniu antywłamaniowym.
EN
The article constitutes a part of my doctoral thesis, in which I study the subject of curiosity cabinets in nineteenth century literature and culture. I analyse the motif of curiosity shop (as a variety of cabinet) in Prus’s Lalka and Dickens’s The Old Curiosity Shop. This article attempts to show how the concept of the world built on the interpretation of peculiar expressions of reality influences narration, protagonists’ construction and text architecture.
7
Content available remote Między sklepem a galerią sztuka nie tylko użytkowa
63%
PL
O polskim rynku szkła i porcelany oraz o sklepie Porcelanowa z jego właścicielką Izabelą Czyżak rozmawia Olga Nachyła. Jest takie miejsce w Warszawie, do którego wchodzi się trochę jak do innego świata. Jasne, przestronne wnętrze, a pod ścianami półki z wyłącznie polskimi wyrobami z porcelany i szkła. W Porcelanowej wszystko jest wystawione i wyeksponowane. Wzory, kolory, faktury i kształty, których nie znajdziecie w sieciowych sklepach, i które czasem trudno zlokalizować gdy się nie wie czego dokładnie się szuka. Tu właśnie, przy Kredytowej 2 jest przestrzeń dla wyrobów polskich projektantów, rękodzielników, artystów, ale i limitowanych serii znanych producentów. Każdy przedmiot, który tu trafia, jest wybierany wspólnie przez autora i właścicieli tak, by definiując artystę wpisywał się jednocześnie w gust klienta, zaspokajając potrzebę użyteczności jak i piękna.
PL
Obiekty, sklepy typu pop-up pojawiały się w miastach ponad dziesięć lat temu. Otwierane są na krótki okres w celu promocji marki i nawiązania bezpośredniego kontaktu z odbiorcą. Pop-up’y różnią się od tradycyjnych, stacjonarnych sklepów rodzajem prowadzonej w nich działalności, mającym na celu przede wszystkim promocję marki. Pierwsze tymczasowe obiekty, tzw. Guerilla stores, stworzone zostały w 2004 roku przez markę Comme des Garcons. Koncepcję wykorzystały inne marki, od popularnych sieciówek po high fashion. Pop-up’y są bardzo różnorodne, mogą mieć proste lub rzeźbiarskie formy, być zbudowane z tanich i popularnych lub innowacyjnych materiałów, być mobilne lub stacjonarne, służyć promocji wielkich marek lub małych, lokalnych przedsiębiorstw. Powstają centra handlowe dedykowane concept store’om i popup’om, takie jak np. Bikini Berlin. Tymczasowe obiekty są doskonałym narzędziem współczesnego marketingu stawiającego na niekonwencjonalne formy promocji. Zaistnienie i rosnącą popularność pop-up’ów wynika z szeregu uwarunkowań: transformacja handlu w kierunku sprzedaży omnikanałowej; malejąca liczba tradycyjnych sklepów; błyskawiczne przekazywanie informacji i trendów przez media społecznościowe i aplikacje typu Instagram, Snapchat, platformę Pinterest; wzrost znaczenia przemysłu kreatywnego i stosunkowa łatwość realizacji pop-up’ów. Tymczasowe obiekty handlowe, gastronomiczne posiadają potencjał nie tylko do promocji dużych i małych, lokalnych marek, ale też rewitalizacji i promocji miejsc, dzielnic, ulic. Przejawy tego potencjału i popularności to istnienie pracowni specjalizujących się w pop-up’ach, ugruntowywanie pozycji nowych marek, wpływ na architekturę i wystrój lokali stacjonarnych. Pop-up’y to ciekawe zjawisko, do tej pory opisywane głównie w literaturze z zakresu marketingu, warte dalszych prac badawczych.
EN
Pop-up stores and installations first appeared in cities over ten years ago. They function for a short period of time aiming in promoting brands and creating a personal shopping experience. Pop-ups vary from traditional, brick and mortar shops, as their main purpose is promoting instead of high sales. First such objects, Guerilla stores were created in 2004 by Comme des Garcons. Concept was quickly adapted by other brands, popular chain stores to high-fashion. Pop ups can be very different, can be simple inform or organic and complicated, built form cheap, popular materials or innovative and expensive ones. Can memobile or stationary, can promote big brands or small, concept ones. Shopping malls, called concept malls dedicated to concept stores and pop-ups are created, like Bikini Berlin. Temporary shops are tool of modern marketing relying on unconventional forms of promotion. Creation and popularity of pop-ups is determined by a number of conditions: Omni channel retail; decreasing number of traditional shops, rapid exchange of information via social media and applications like Instagram, Snapchat, Pinterest; increasing potential of creative industries and potential facility of realizing a pop-up experience. Temporary stores and gastronomy have ability not only to promote various brands but also places, neighborhoods, streets. Signs of their popularity are architects specializing in them, consolidating position of new brands, influence on architecture and interior design. Pop ups are an interesting phenomenon, so far present mainly in marketing literature, worth further research.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.