Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 38

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  serwerownia
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
PL
Praktycznie każda większa firma jest wyposażana w sieć komputerową, której serce stanowi serwerownia. Urządzenia komputerowe generują znaczne ilości ciepła, co wymaga zastosowania systemu klimatyzacji. Małe i średnie serwerownie nie są wyposażane w systemy klimatyzacji precyzyjnej, najczęściej instalowane są proste klimatyzatory typu split. Ich właściwy dobór stanowi ważny element poprawnej pracy serwerów. W artykule przedstawiono analizę działania urządzenia klimatyzacyjnego typu split w średniej wielkości serwerowni oraz zmienności parametrów powietrza w pomieszczeniu od momentu uruchomienia klimatyzacji aż do chwili osiągnięcia stanu ustalonego. Na przykładzie projektowym przeprowadzano obliczenia bilansu cieplno-wilgotnościowego pomieszczenia przy włączonym urządzeniu klimatyzacyjnym.
PL
Publikacja przedstawia rozwiązania technologiczne pozwalające na bezpieczną pracę serwerowni. Autorka omawia istotę działania technologii chłodzenia ewaporacyjnego, a także pisze o rozwiązaniach stosowanych w serwerowniach firmy Google.
PL
Nie ma wątpliwości, że jedną z najważniejszych decyzji towarzyszących budowie centrum danych jest wybór lokalizacji. Dostęp do sieci i koszty energii elektrycznej, łączność, bezpieczeństwo, warunki pogodowe i topograficzne – to wszystko składa się na decyzję o zlokalizowaniu serwerowni. Dlaczego w takim razie ktokolwiek chciałby budować centrum danych w opuszczonej kopalni węgla, głęboko we wnętrzu góry lub na środku pustyni?
PL
Serwerownia jest warta tyle, ile kosztują dane przez nią przepływające lub tam gromadzone. Szczególne wymagania dotyczą tajnych serwerowni, pracowni i pomieszczeń, gdzie warunki wewnętrzne muszą być regulowane i utrzymywane w sposób precyzyjny. Rozwiązaniem są szafy klimatyzacji precyzyjnej HiRef.
PL
Szafa teletechniczna rack, uchodzi za element prosty, który podczas realizacji inwestycji budowy obiektów różnego przeznaczenia odgrywa drugorzędną rolę i postrzegany jest, jako element, do którego właściwości technicznych nie przywiązuje się większej uwagi. Bardzo dynamiczny rozwój sieci Internetowej, którego jesteśmy świadkami, wymusza na nas jednak inne spojrzenie na szafę rack, będącą częścią składową infrastruktury o znaczeniu krytycznym.
PL
Jakie czynniki mają wpływ na zużycie energii elektrycznej przez systemy klimatyzacji precyzyjnej i jak ww. czynniki mogą być interpretowane zarówno przez dostawców (Producentów, Wykonawców), odbiorców (Inwestorów) i bezpośrednich użytkowników systemów.
PL
W artykule przedstawiono analizę wykorzystania zimnego powietrza zewnętrznego do obniżania temperatury chłodziwa (wodnego roztworu glikolu). W publikacji poddano analizie możliwości wykorzystania free-coolingu podczas całego roku. Specjalnie, w tym celu wybrano obiekt - serwerownię dużego banku, w którym występuje zapotrzebowanie na chłód niezależnie od warunków zewnętrznych. Dodatkowo zaproponowano odpowiednią rozbudowę instalacji chłodniczej.
PL
W Centrach Przetwarzania Danych (CPD) szybko rosnące koszty eksploatacji (głównie na energię elektryczną) systemów klimatyzacji precyzyjnej skłaniają do poszukiwania sposobów podniesienia efektywności enernetycznej tych systemów.
PL
Niniejszy artykuł prezentuje jedynie fragment palety produktów STULZ z ukierunkowaniem na nowoczesne skalowalne i energooszczędne rozwiązania systemowe. Więcej informacji dostępne jest na stronie firmowej www.stulz.pl
PL
W średnich i dużych obiektach data center w celu odprowadzenia zysków ciepła stosuje się specjalne układy i urządzenia dedykowane takim urządzeniom. A jak możemy sobie poradzić z prawidłowym schłodzeniem pojedynczej szafy rack w typowym biurze?
PL
Przyjmując zlecenie na zaprojektowanie obiektu z serwerownią lub całego Centrum Przetwarzania Danych (CPD) projektanci stają często przed wyborem jak bezpieczną instalację zaprojektować.
PL
W serwerowniach i pomieszczeniach technicznych, z których ciepło musi być stale odprowadzane, każda usterka i przestój w pracy znajdujących się tam urządzeń, np. z powodu ich przegrzania, może mieć szczególnie przykre konsekwencje. Dlatego tak ważny jest wybór takiego systemu wentylacji i klimatyzacji, który zapewni odpowiednie parametry powietrza wewnętrznego.
PL
W niniejszej publikacji zaprezentowane zostaną podstawowe sposoby eliminacji nieprawidłowości w układzie chłodzenia, ze szczególnym uwzglednieniem optymalizacji dystrybucji powietrza w serwerowni.
PL
Artykuł przedstawia podstawowe wytyczne rozkładu skupiając się głównie na rozwiązaniach bazujących na najbardziej standartowych szafach serwerowych w serwerowni.
18
Content available remote Analiza wykorzystania "free-coolingu" przy klimatyzacji serwerowni
83%
PL
W pracy przedstawiono analizę wykorzystania zimnego, zewnętrznego powietrza do schładzania chłodziwa (wodnego roztworu glikolu). Obiekt chłodzony, serwerownia dużego banku, został tak celowo wybrany, aby potrzeba chłodzenia występowała w ciągu całego roku. Pozwala to w pełni wykorzystać zalety tego rozwiązania. Wyeliminowanie, lub ograniczenie zastosowania urządzeń chłodniczych metodą tzw. "free-coolingu" niesie za sobą szereg zalet ekonomicznych, eksploatacyjnych oraz wpływa korzystnie na ochronę środowiska. Zaproponowano odpowiednią rozbudowę instalacji chłodniczej. W pracy poddano analizie możliwości wykorzystania "free-coolingu" na przestrzeni całego roku oraz wynikające z przyjęcia tego rozwiązania korzyści.
PL
Podstawowym warunkiem prawidłowego działania serwerów jest zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu w którym się one znajdują. Jedynym słusznym w tym przypadku rozwiązaniem jest stosowanie systemów klimatyzacji precyzyjnej, które pozwalają na utrzymywanie ściśle określonych parametrów powietrza, niezależnie od zmieniającego się obciążenia cieplnego pomieszczenia, przy jednoczesnej nieprzerwanej pracy przez cały rok i stosunkowo dużej bezawaryjności. Projektowanie i późniejsza eksploatacja urządzeń systemów klimatyzacji wiąże się z koniecznością spełnienia aktualnie obowiązujących wymagań prawnych. Pierwsza część tej publikacji poświęcona jest właśnie tym aspektom. W części drugiej przedstawione zostaną stosowane obecnie rozwiązania techniczne systemów klimatyzacji serwerowi wraz z ich oceną techniczna.
EN
Failure-free functioning of IT equipment relies on proper microclimate in the compartments it is installed. The suitable solution here is the use of precise air conditioning systems, keeping narrow range of air parameters all year round, with changing heat load. Current regulations have strong impact on design process and operation of these plants. This is the subject of the first part of presented paper. In the second part modern solutions and technology will be described.
PL
Aktywne urządzenia zainstalowane w serwerowniach wymagają zasilania stabilizowanym napięciem stałym. W ostatnim czasie notuje się wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową i zwiększanie liczby zainstalowanego w centrach danych osprzętu. Stosowanie dedykowanego dla każdego urządzenia zasilacza prądu stałego i multiplikowanie ilości konwersji energii, staje się rozwiązaniem mało efektywnym energetycznie. Dlatego też zauważa się tendencję do zasilania serwerowni z centralnego zasilacza prądu stałego. W artykule wskazano na celowość stosowania tego typu instalacji, przeanalizowano je pod względem bezpieczeństwa elektrycznego oraz innych występujących zagrożeń. Omówiono także efektywność energetyczną takiego rozwiązania.
EN
The paper discusses DC power supply for data centers. This solution is analyzed in terms of electrical safety and other existing electrical hazards. The energy efficiency of such a power supply was also discussed.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.