Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  scrap metal
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Pierwsze miesiące 2014 r. różniły się w branży złomowej od zimowych okresów z lat poprzednich. Spoglądając na dane, można zaobserwować, że łagodna zima sprzyjała firmom z branży gospodarowania odpadami, ale tylko w przypadku wolumenu skupowanego złomu.
PL
Już niedługo zaczną obowiązywać nowe zasady i samemu będzie można określić, co jest złomem. A zatem stosowane będą kryteria utraty statusu odpadu „złomu metali”.
PL
Miniony 2011 r. dla branży złomowej można zaliczyć do udanych, ceny za tonę wysokiej jakości złomu przekroczyły 1000 zł u tzw. hurtowników. Wstępnie krajowy obrót złomem dotyczył ok. 6,3 mln t, co w porównaniu z 2010 r. stanowi wzrost o 12%. Koniec ub.r. charakteryzował się dużym zapotrzebowaniem hut na złom, co spowodowało się odczuć problemy z pozyskaniem surowca z rynku. Zapotrzebowanie na złom w Polsce jest wciąż dość spore, lecz złomu w kraju nie przybywa.
PL
Już dane z 2015 r. dowiodły, że o potencjał polskiego rynku złomowego, który jest filarem surowcowym dla hut w naszym kraju, należy zadbać. Natomiast import złomu z innych państw może być jedynie dodatkiem. Złom winien pochodzić głównie z rynku rodzimego, gdyż jedynie to źródło gwarantuje systematyczność dostaw i odpowiednią jakość dostarczanego surowca. I właśnie ten cel udało się osiągnąć w drugiej połowie 2016 r. W pierwszych dwóch kwartałach 2016 r. wielkość importu wyniosła 357 tys. ton, natomiast eksport zmalał o 13% – z 749 tys. ton do 648 tys. ton w stosunku do 2015 r.
PL
W nawiązaniu do artykułu z „Recyklingu” (10/2011) pt. Na pewno „uderzenie w szarą strefę?” należy rozwinąć niektóre wątki oraz wyciągnąć pewne wnioski. Warto odnieść się do jednego z cytowanych przypisów, opublikowanych w miesięczniku „Prokuratura i Prawo” (7-8/2010) w artykule Jerzego Dużego, prokuratora Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, pt. „Ściganie przestępczości zorganizowanej w zakresie obrotu złomem i paliwami”. Jak podaje autor, charakterystyczne dla „prania” pieniędzy wskutek oszustw związanych z wyłudzeniem podatku VAT przy obrocie złomem są tzw. mechanizmy przedsiębiorstwa symulującego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.