Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 30

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  salon optyczny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Fotografia eventowo-konferencyjna. Publikacja w prasie a RODO
100%
PL
Tematyka RODO dla salonów optycznych, gabinetów, specjalistów ochrony wzroku została Państwu przedstawiona w trzech ubiegłorocznych numerach OPT YKI (4–6/2018). Teraz zajmiemy się wykonywaniem fotografii uczestnikom spotkań branżowych, reportażem dziennikarskim oraz ich publikacją.
2
Content available remote Konkurowanie salonów optycznych w czasach kryzysu
100%
PL
Poczynając od tego artykułu, wspólnie z wykładowcami SGH rozpoczynamy cykl poświęcony tematyce biznesowej pod patronatem Academy for Eyecare Excellence firmy CIBA VISION. Cykl ten będzie bazował na wspólnym przedsięwzięciu firmy CIBA VISION oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jakim jest program szkoleniowy MBA z zakresu doskonalenia kompetencji menedżerskich, skierowany do właścicieli i pracowników salonów optycznych i gabinetów okulistycznych. Celem programu jest wzmocnienie kompetencji uczestników w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i dostarczenie im dodatkowej wiedzy w obszarze strategii i finansów. Program składa się z siedmiu modułów szkoleniowych, obejmujących podstawowe zagadnienia z zakresu zarządzania, m.in. budowanie zespołu, marketing strategiczny i marketing relacji, finanse przedsiębiorstw, budowanie lojalności klienta. Tematyka naszego cyklu będzie krążyła wokół tych właśnie kwestii.
PL
Pojęcie prawidłowego widzenia nie ogranicza się jedynie do aspektu możliwie najwyższej ostrości wzroku do bliży czy dali. Bardzo ważne jest również widzenie obuoczne, czyli złożona i skoordynowana współpraca pomiędzy obojgiem oczu oraz mózgiem. Umożliwia ona równoczesne i obuoczne postrzeganie obiektów wzrokowych z zachowaniem pojedynczego, przestrzennego widzenia. Co ważne, obraz powstający w efekcie widzenia obuocznego charakteryzuje się wyższą jakością oraz szerszym polem widzenia w porównaniu do widzenia jednoocznego [1]. Należy podkreślić, że prawidłowe widzenie obuoczne zależne jest od wielu różnorodnych czynników. Wymagana jest prawidłowa anatomia i funkcjonowanie obojga oczu, prawidłowe ustawienie gałek ocznych oraz prawidłowa czynność nerwów, mięśni okoruchowych i centralnego układu nerwowego. Zaburzenia któregokolwiek z czynników mogą prowadzić do powstania zaburzeń widzenia obuocznego, wynikających z heterotropii czy heteroforii. Z kolei przedłużony czas ich występowania możne prowadzić do uruchomienia niepożądanych procesów adaptacyjnych, które ograniczą możliwość widzenia. Zalicza się do nich przede wszystkim: niedowidzenie, ekscentryczną fiksację oraz tłumienie [1].
PL
Ponad połowa pełnoletnich mieszkańców Polski ma wadę wzroku. Najpopularniejszą metodą korekcji są okulary – stosuje je 91% pacjentów [1]. Spośród wszystkich użytkowników okularów, więcej niż 70% dokonuje zakupu w lokalnych salonach optycznych. Niestety, blisko 10% zaopatruje się w okulary w tzw. punktach pozaoptycznych – w supermarkecie, w aptece, na targowisku czy w Internecie [2]. Druga kategoria wiąże się z pojęciem tzw. okularów gotowych. Jest to produkt wytwarzany na skalę masową, produkowany w jednakowych wartościach korekcji dla oka lewego i prawego oraz stałym rozstawie środków optycznych. Z uwagi na jego charakterystykę, powinien być użytkowany jedynie przez docelową grupę odbiorców oraz tylko w szczególnych przypadkach. Niestety, rzeczywistość weryfikuje powyższe zalecenia i niejednokrotnie okazuje się, że ta metoda korekcji często wykorzystywana jest niezgodnie z przeznaczeniem. Takie postępowanie może powodować wystąpienie negatywnych skutków ubocznych, takich jak bóle głowy, uczucie napięcia oczu, brak koncentracji, a nawet podwójne widzenie [3].
5
Content available remote Jak zwiększyć popularność salonu w mediach społecznościowych?
100%
Optyka
|
2016
|
tom Nr 1
60--61
6
Content available remote Jak pozyskać seniorów
100%
PL
W numerze 5/2011 „Optyki”, wspólnie z wykładowcami SGH, rozpoczęliśmy cykl poświęcony tematyce biznesowej pod patronatem Academy for Eyecare Excellence firmy Alcon Vision Care (CIBA VISION). Cykl ten bazuje na wspólnym przedsięwzięciu Alcon Vision Care (CIBA VISION) oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jakim jest program szkoleniowy MBA z zakresu doskonalenia kompetencji menedżerskich, skierowany do właścicieli i pracowników salonów optycznych i gabinetów okulistycznych. Celem programu jest wzmocnienie kompetencji uczestników w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i dostarczenie im dodatkowej wiedzy w obszarze strategii i finansów. Program składa się z siedmiu modułów szkoleniowych, obejmujących podstawowe zagadnienia z zakresu zarządzania, m.in. budowanie zespołu, marketing strategiczny i marketing relacji, finanse przedsiębiorstw, budowanie lojalności klienta. Tematyka naszego cyklu krąży wokół tych właśnie kwestii.
7
Content available remote Czy chcesz wykonać krok do przodu?
100%
Optyka
|
2014
|
tom Nr 4
26--27
PL
Czasem zastanawiamy się, czy wprowadzenie do swojej oferty nowej marki opraw okularowych lub nowej, innowacyjnej rodziny soczewek lub powłok jest dla naszego biznesu potrzebne i zadajemy sobie pytanie: „Przez wiele lat radzę sobie bez większych problemów, więc dlaczego teraz miałbym coś zmieniać w ofercie mojego salonu optycznego?”. Ale czy ta beztroska nie jest ryzykowna? Czy nasz klient naprawdę dostał to, co mamy dla niego najlepsze?
8
Content available remote Sztuczna Inteligencja w salonie optycznym
100%
Optyka
|
2024
|
tom Nr 1
30--31
PL
OpenAI zdobyto duże zainteresowanie i zwróciło na siebie uwagę od samego początku swojego istnienia w 2015 roku. Jednak zamieszanie wokół OpenAI, szczególnie w kontekście modeli językowych takich jak GPT (Generative Pre-trained Transformer), stało się bardziej zauważalne w ostatnich latach, a szczególnie po prezentacji GPT-3 w czerwcu 2020 roku.
9
Content available remote Czy praktyki optyczne potrzebują przywódców?
100%
PL
W ostatnim numerze „Optyki”, wspólnie z wykładowcami SGH, rozpoczęliśmy cykl poświęcony tematyce biznesowej pod patronatem Academy for Eyecare Excellence firmy CIBA VISION. Cykl ten bazuje na wspólnym przedsięwzięciu firmy CIBA VISION oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jakim jest program szkoleniowy MBA z zakresu doskonalenia kompetencji menedżerskich, skierowany do właścicieli i pracowników salonów optycznych i gabinetów okulistycznych. Celem programu jest wzmocnienie kompetencji uczestników w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i dostarczenie im dodatkowej wiedzy w obszarze strategii i finansów. Program składa się z siedmiu modułów szkoleniowych, obejmujących podstawowe zagadnienia z zakresu zarządzania, m.in. budowanie zespołu, marketing strategiczny i marketing relacji, finanse przedsiębiorstw, budowanie lojalności klienta. Tematyka naszego cyklu krąży wokół tych właśnie kwestii.
10
Content available remote Pozycjonowanie salonu optycznego
100%
PL
Jeszcze nie tak dawno temu oferta większości salonów optycznych nastawiona była na obsługę jak najbardziej zróżnicowanego klienta – od osób szukających możliwie najtańszych ofert, tudzież polujących na różnego rodzaju promocje, po klientów sięgających po towar z najwyższej półki. Tak prowadzony salon niestety coraz mniej wyróżnia się na tle innych salonów optycznych, a wręcz może prowokować klienta do stwierdzenia, że „jeśli wszędzie jest to samo, to po co przepłacać?”. Takie nastawienie w konsekwencji powoduje brak lojalności, na której tak bardzo nam zależy. Utrata stałego klienta to za każdym razem znaczny cios dla naszej firmy – tracimy nie tylko klienta, ale także potencjalnie inne osoby, kierujące się opinią tej osoby.
PL
Praca ma na celu przedstawienie działania urządzenia optycznego, jakim jest polaryskop. Zaprezentowano teoretyczne podstawy działania urządzenia, które opiera się na zjawisku zmiany stanu polaryzacji światła przechodzącego przez ośrodek, który na skutek występowania naprężeń, najczęściej o niejednorodnym rozkładzie, stał się optycznie dwójłomny. Przedstawiono różne rodzaje szkła oraz omówiono ich właściwości optyczne. Określono przydatność wykorzystania urządzenia, jakim jest polaryskop, w warsztacie optycznym.
EN
The aim of the paper is to present the principle of operation of a polariscope. Theoretical bases of the device’s functioning, which are based on change of the polarisation state of light passing through a medium, which due to mechanical stress, mostly with anisotropic dispersion, became birefringent. Various types of the optical glass and their optical properties are described. The usefulness of the polariscope in the optical workshop was defined.
12
Content available remote Dlaczego nie kupować gotowych okularów – porady dla klientów (i sprzedawców)
100%
Optyka
|
2017
|
tom Nr 6
70--72
PL
Pomysł na napisanie artykułu o takiej tematyce narodził się podczas chodzenia po gdańskich salonach optycznych. Orientowałem się w ofercie, ponieważ myślałem o zakupie nowych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Próbowałem uzyskać podstawowe informacje na temat produktów od asystentów sprzedaży i z ciekawości wypytywałem o gotowe okulary dostępne w aptekach i marketach. Personel nie potrafił wytłumaczyć różnic między gotowymi okularami a tymi oferowanymi przez salony, w których pracują. Nie spodziewałem się, że w tak oczywistej kwestii wielu pracowników okaże się bezradnych. Z tego powodu powstał artykuł instruktażowy, który skierowany jest głównie do asystentów sprzedaży i studentów optyki. W tekście zawarte są wszystkie istotne informacje na temat gotowych okularów zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych i wszelkie określenia, którymi powinniśmy posługiwać się podczas rozmowy z klientem.
13
Content available remote Jaka stawka podatku VAT na oprawy okularowe?
100%
Optyka
|
2012
|
tom Nr 6
58--62
PL
Dnia 6 września 2012 r. w „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł omawiający orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 6 sierpnia 2012 r. (III SA/Wa 2808/11) w sprawie stawki podatku VAT właściwej dla opraw okularowych. Sąd rozpatrywał skargę podatnika – spółki zajmującej się m.in. sprzedażą opraw okularowych – na wcześniejsze interpretacje organów skarbowych i Ministerstwa Finansów, w których stwierdzano, że „dostawa samych opraw do okularów korekcyjnych nie mieści się w definicji wyposażenia wyrobu medycznego i podlega opodatkowaniu według podstawowej stawki VAT”.
15
Content available remote Salon optyczny z perspektywy klienta
100%
PL
Co roku w Polsce otwiera się coraz więcej salonów optycznych, a ich zagęszczenie staje się naprawdę duże. Sytuacje, w których klient, przechodząc jedną ulicą, może dokonać zakupu okularów w kilku miejscach, nikogo już nie dziwią. Czym wyróżnić się na rynku salonów optycznych w obliczu tak dużej konkurencji? Dlaczego klient wybiera to konkretne miejsce spośród pozostałych? Kontynuując rozpoczęty w poprzednim numerze OPTYKI (2/2018) cykl artykułów, postaramy się odpowiedzieć na te oraz inne nurtujące pytania.
16
Content available remote Nowoczesna technologia w salonie optycznym
100%
PL
Nowoczesna technologia silnie wkroczyła do salonów optycznych. Gdy porównamy sposób obsługi klienta i narzędzia, które mamy obecnie do dyspozycji, ostatni czas jawi się jako okres ogromnych zmian w stosunku do przyborów, którymi dysponowaliśmy kilkanaście lat temu. Urządzenia typu tablet i smartfon stały się dla wielu optyków naturalnym narzędziem pracy z klientem, i to na wielu różnych płaszczyznach, służąc zarówno jako pomoc typowo sprzedażowa, jak i do wykonywania pomiarów oraz źródło wsparcia w gabinecie optometrycznym. Fascynuje mnie, jakie spektrum możliwości otwiera przed nami technologia i pragnę choć część tej fascynacji Państwu przekazać.
17
Content available remote Salon optyczny dla dzieci
88%
PL
W numerze 5/2011 „Optyki”, wspólnie z wykładowcami SGH, rozpoczęliśmy cykl poświęcony tematyce biznesowej pod patronatem Academy for Eyecare Excellence firmy CIBA VISION. Cykl ten bazuje na wspólnym przedsięwzięciu firmy CIBA VISION oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jakim jest program szkoleniowy MBA z zakresu doskonalenia kompetencji menedżerskich, skierowany do właścicieli i pracowników salonów optycznych i gabinetów okulistycznych. Celem programu jest wzmocnienie kompetencji uczestników w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i dostarczenie im dodatkowej wiedzy w obszarze strategii i finansów. Program składa się z siedmiu modułów szkoleniowych, obejmujących podstawowe zagadnienia z zakresu zarządzania, m.in. budowanie zespołu, marketing strategiczny i marketing relacji, finanse przedsiębiorstw, budowanie lojalności klienta. Tematyka naszego cyklu krąży wokół tych właśnie kwestii.
18
Content available remote Visual merchandising – potężne narzędzie czy teoretyczne dywagacje?
88%
Optyka
|
2014
|
tom Nr 3
22--23
PL
Nie dowiemy się, jak wiele produktów klient jest gotów nabyć, dopóki nie sprawimy, by jak najchętniej robił zakupy. – Paco Underhill, „Dlaczego kupujemy. Obecna rzeczywistość związana jest z licznymi wyzwaniami. W ciągu ostatnich 30 lat byliśmy świadkami ogromnych zmian w wielu aspektach naszego życia. Czy jest nam łatwo te zmiany zaakceptować? To już zależy od indywidualnych predyspozycji danego człowieka. Jednak powinniśmy mieć świadomość, że klienci salonów optycznych oczekują zupełnie czegoś innego niż jeszcze kilka lat temu. Po pierwsze dlatego, że nie konkurujemy tylko z innymi salonami optycznymi w naszej okolicy, ale również ze sklepami, gdzie klienci mogą wydać swoje wolne środki finansowe na zupełnie inne produkty. Po drugie dlatego, że Polacy zaczynają dbać o swój wizerunek, chcą wyglądać modnie i oryginalnie. Te dwa trendy, ze szczególnym naciskiem na aspekt modowy, będą w nadchodzących latach wpływać na rozwój branży optycznej. Tak więc, aby wykreować zainteresowanie klienta naszym salonem optycznym i zachęcić go do wejścia, potrzebujemy innych narzędzi niż dotychczas.
PL
Okulary stanowią najchętniej stosowaną metodę korekcji wad wzroku. Zainteresowani dokonują ich zakupu w salonach optycznych – u lokalnych przedsiębiorców i w placówkach sieciowych oraz w punktach poza optycznych, takich jak supermarkety, targowiska, sklepy sportowe czy Internet. Druga kategoria wiąże się z pojęciem tzw. okularów gotowych. Jest to produkt wytwarzany na skalę masową, o jednakowych wartościach korekcji dla oka prawego i lewego oraz stałym rozstawie środków optycznych. Z uwagi na jego charakterystykę, powinien być użytkowany jedynie w szczególnych przypadkach. Niestety, rzeczywistość weryfikuje powyższe zalecenia i niejednokrotnie okazuje się, że ta metoda korekcji często wykorzystywana jest niezgodnie z przeznaczeniem. Takie postępowanie może powodować wystąpienie negatywnych objawów, takich jak bóle głowy, uczucie napięcia oczu, problemy z koncentracją, a nawet podwójne widzenie.
20
Content available remote Sferometr w salonie optycznym
88%
Optyka
|
2023
|
tom Nr 1
36--37
PL
Sferometr (fot. 1) jest jednym z najprostszych narzędzi dostępnych optykowi. Jak z niego korzystać i co można nim mierzyć?
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.