W artykule przedstawiono jak kształtował się rynek autobusowy w Polsce w I połowie 2005 r. Zaprezentowano dane dotyczące produkcji, sprzedaży nowych autobusów a także ich eksportu.
W 2010 roku na polski rynek autobusowy sprzedano łącznie 1072 autobusy, czyli o 12,6% więcej niż rok wcześniej. Odpowiada to poziomowi zakupów zanotowanych w latach 2003-2005, czyli z okresu sprzed wejścia Polski do Unii Europejskiej. W porównaniu z rekordowym 2008 rokiem sprzedano o 670 jednostek mniej. W dalszym ciągu motorem polskiego rynku są autobusy miejskie, stanowiące aż 66,4% rynku. Miejscy przewoźnicy zakupili łącznie 712 autobusów.
3
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W artykule przedstawiono analizę popytu na rynku autobusów w Polsce w 2005 roku. Omówiono wyniki sprzedaży firm produkujących autobusy w podziale na segmenty rynku. Przedstawiono analizę czynników determinujących wielkość popytu.
4
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
Artykuł prezentuje, wypracowane na spotkaniach w dniach 12-13 czerwca 2006 r. organizowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Samochodowego, stanowisko środowiska PKS w zakresie regulacji i deregulacji rynku transportowego.
5
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W artykule poruszono zagadnienia dotyczące autobusów miejskich wyposażonych w instalację zasilaną paliwem gazowym. Przedstawiono producentów autobusów gazowych, którzy oferują swoje produkty na rynku polskim.
6
Dostęp do pełnego tekstu na zewnętrznej witrynie WWW
W 2004 roku odnotowano radykalny wzrost poziomu eksportu autobusów wyprodukowanych w Polsce na europejskie rynki - aż o 70,28% w porównaniu z rokiem 2003. To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, obecnie stało się faktem - Polska stała się bardzo ważnym centrum produkcji autobusów miejskich na mapie Europy.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.