Nowa wersja platformy, zawierająca wyłącznie zasoby pełnotekstowe, jest już dostępna.
Przejdź na https://bibliotekanauki.pl
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  reusage
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Większość materiałów na opakowania jest produkowana z modyfikowanych tworzyw sztucznych, tektury, papieru i drewna. Modyfikacja ta polega m.in. na napełnianiu ich innymi, tańszymi składnikami, warstwowym spajaniu różnych materiałów, sieciowaniu, zbrojeniu, lakierowaniu i stosowaniu innych podobnych zabiegów w celu wywołania zmiany struktury i własności pierwotnych.
2
Content available remote Zagospodarowanie odpadów szkła i opakowań szklanych
80%
PL
Mówiąc o recyklingu stłuczki szklanej, najczęściej myśli się o szkle opakowaniowym. Zbiera się je ze źródeł rozproszonych (tj. od społeczeństwa) w sposób selektywny (do pojemników w kolorze białym - szkło bezbarwne, zielonym - kolorowe, tj. brązowe, zielone i inne). Związane jest to ze zobowiązaniami osiągnięcia odpowiednich poziomów odzysku i recyklingu opakowań szklanych.
|
2009
|
tom nr 5
25-25
PL
Tworzywa polimerowe towarzyszą nam od setek lat. Ich ilość w początkowym okresie była znikoma (polimery naturalne), a swój żywot zwykle kończyły na składowiskach odpadów i w piecach. Z biegiem lat zaczęliśmy sami wytwarzać cenne materiały wielocząsteczkowe, a ilość zużywanych tworzyw wielokrotnie wzrosła. Z czasem stwierdzono, że w ogóle odpadów udział tych polimerowych może sięgać nawet do 25 %.
|
2009
|
tom nr 4
26-28
PL
W północnoamerykańskich mediach w połowie 2008 r. rozgorzała dyskusja na temat użyteczności wody źródlanej w plastkowych butelkach w porównaniu do zwykłej wody pitnej. Polemika ta nie koncentruje się na znanych od lat wodach mineralnych, tylko głównie na tych pochodzących ze źródeł nieznacznie lepszych niż zwykła woda gruntowa.
|
2009
|
tom nr 3
36-37
PL
System recyklingu samochodów w Polsce został utworzony Ustawą z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Wprowadzała ona wymagania Dyrektywy Europejskiej z 2000 r. oraz rozporządzenia ministerstw do ww. ustawy.
|
2010
|
tom nr 7-8
24-24
PL
Projektanci największego z pokazowych ogrodów na Chelsea Flower Show (25-29 maja br.) pokazali różne sfery ludzkiej aktywności. Uświadamiając tym samym, że nawet najmniejsze ogrody mogą tworzyć także ludzie z marginesu społecznego, a zieleń może motywować ich do rozwoju nowych umiejętności i ochrony planety, również w zakresie ochrony środowiska.
|
2010
|
tom nr 3
36-37
PL
Ekstrawaganckie, z falbanami, w przyciągających wzrok kolorach, subtelne i podkreślające kobiece wdzięki - to cechy sukienek wykonanych z surowców wtórnych, w tym przypadku z papieru. Ich autorami są studenci pierwszego roku krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU). Kolekcję zaprezentowano podczas kolejnej edycji Eko Fashion Weekend w Krakowie.
PL
W rozwijający się na świecie nurt recyklingu wpisują się obecnie wszelkie ruchy ekologiczne w budownictwie, wykorzystujące materiały odpadowe z przemysłu i rolnictwa. Jeden z najbardziej interesujących przykładów stanowi niewątpliwie budowanie ze słomy.
PL
Ludzie przyzwyczaili się do tego, że wymieniają komputery, pralki i sprzęt audiowizualny zaledwie po kilku latach ich używania. Trwałe niegdyś i wytrzymałe produkty zostały przeprojektowane tak, aby się szybciej zużywały, jakby miały wbudowany gen starzenia się. Czy ukształtowała się nowa mentalność, skłaniająca do ich wyrzucania?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.